V Nitre sa v dňoch 10. – 12. septembra 2021 uskutočnili Majstrovstvá Slovenska mládeže v zrýchlenom šachu. Hralo sa až v 12 kategóriách, no Kežmarok mal tu zastúpenie iba jednej šachistky. Tá ale suverénnym spôsobom získala majstrovský titul!

V kategórii D10, kde hrala naša šachistka Monika Koscelníková, členka MŠK KdV Kežmarok, štartovalo 9 šachistiek. Hralo sa na 7 kôl, 15 minút a 5 sekúnd/ťah a naša šachistka nedala svojim súperkám žiadnu šancu a vyhrala nad všetkými svojimi súperkami. Suverénnym spôsobom tak domáci šampionát jasne vyhrala a potvrdila výbornú výkonnosť a formu!

Aj keď v nedávnom našom rozhovore priznala, že zrýchlený šach nemá až tak v láske, výsledkom na majstrovstvách jasne potvrdila, že dobré ťahy vie nájsť i pod časovým tlakom. To je iba znakom, že tento náš šachový talent nestagnuje, ale stále napreduje.

Po titule v klasickom šachu, ktorý získala v júli tohto roku, taktiež bez straty bodu, získala Monika Koscelníková aj titul Majsterky Slovenska v zrýchlenom tzv. rapid šachu. Gratulujeme!

Viac o výsledkoch turnaja: https://chess-results.com/tnr578043.aspx?lan=4&art=4&turdet=YES

 

 

Zdroj: archív fb MK, chess.sk

Foto: flickr.com