Desiateho ročníka medzinárodného šachového turnaja, ktorý bol zároveň aj krajskými majstrovstvami v šachu jednotlivcov, Open Prešov 2017, sa zúčastnilo až 86 hráčov, z toho dvaja Kežmarčania.

Turnaj, ktorý sa odohral v dňoch 3. – 6. augusta 2017, sa hral švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x90 minút a 30 sekundovou bonifikáciou na ťah.

Do Prešova prišli hráči až z piatich krajín (Slovensko, Česká republika, Poľsko, Francúzsko, Ukrajina), o to pestrejší a zaujímavejší bol tento ročník krajských majstrovstiev. Víťazom sa stal FM Norbert Zambor (ŠK Prakovce) so ziskom 6 bodov. Druhé miesto obsadil Marek Goban (ŠK Sabinov) so ziskom 5,5 bodu a tretí skončil Tomáš Danada (Nafta Gbely) - taktiež s 5,5 bodu.

Kežmarské farby hájili Adam Novotný a Pavol Endresz, ktorý odohral len prvých 5 kôl, z ktorých získal 2,5 b a obsadil celkové 64. miesto.

Adam Novotný na turnaji získal 5 bodov, keď zaznamenal 4 výhry, 2 remízy a len jednu prehru, s Francúzom T. Ciccolim, ktorý skončil na 4. mieste. Ako nasadená 13-tka obsadil pekné 9. miesto. V rámci krajských majstrovstiev Prešovského kraja to znamenalo výborné 3. miesto!