Po titule majsterky Slovenska v klasickom šachu dosiahla mladá kežmarská šachistka Monika Koscelníková ďalšie majstrovské úspechy v rapid šachu.

Začiatkom mája sa v Senci uskutočnili Majstrovstvá Slovenska mládeže v rapid šachu. Je to zrýchlený variant klasického šachu. V Senci sa hralo systémom 2x15 minút na partiu + 5 sekúnd na každý ťah.

Monika Koscelníková, ktorú trénuje úspešná kežmarská šachistka, reprezentantka Slovenska Zuzana Hagarová, štartovala na tomto podujatí ako jediná z kežmarského klubu MŠK KdV a zúčastnila sa nielen turnaja v kategórii dievčat do 12 rokov, ale aj súťaže družstiev. Keďže Kežmarok nemal v Senci štyroch šachistov, hrala v štvorčlennom družstve za klub ŠK Doprastav Bratislava.

V súťaži družstiev, kde hralo 23 klubov, sa hralo na 7 kôl. Kežmarská šachistka zvíťazila vo všetkých siedmich partiách a mierou vrchovatou sa zaslúžila o titul majstra Slovenska pre bratislavský klub v súťaži družstiev.

V kategórii dievčat do 12 rokov, kde hralo 13 dievčat a taktiež sa hralo na 7 kôl, Monika Koscelníková opäť vyhrala vo všetkých siedmich partiách a suverénnym spôsobom vyhrala titul Majsterky Slovenska v rapid šachu.

Za vynikajúce výsledky a výbornú reprezentáciu kežmarského šachu Monike ďakujeme!