V sobotu 26. mája 2018 sa v Kežmarku uskutočnila medzinárodná tanečná súťaž Ľanový kvietok. Bol to už 31. ročník tejto populárnej tanečnej súťaže.

Na podujatí štartovali okrem slovenských tanečných párov aj súťažiaci z Maďarska a Poľska, ktorí si vytancovali štyri víťazstvá. Vo viacerých kategóriách sa zúčastnili aj tanečné páry z domáceho Tanečno-športového centra MŠK Kežmarok.

Podujatie bolo rozdelené do 16 kategórií.

V kategórii Juniori II D ŠTT v bodovacej súťaži súťažili aj dva tanečné páry z Kežmarku. Celkovo súťažilo v tejto kategórii desať párov. Kežmarský tanečný pár Samuel Žabka – Lara Laufová postúpil aj do finále, kde sa umiestnil na šiestom mieste. Druhý kežmarský pár Sebastián Marek – Laura Ľudmila Pittnerová skončil na desiatom mieste.

Tanečný pár Samuel Žabka – Lara Laufová súťažili aj v kategórii Juniori II C LAT, v ktorom taktiež postúpili do finále, kde obsadili štvrté miesto. Súťažilo sedem párov.

V pohárov súťaži Juniori D, C ŠTT si vytancoval pár Samuel Žabka – Lara Laufová štvrté miesto a v kategórii D, C LAT druhé miesto.