Zdolávanie extrémne náročných prekážok na náročnej trati je základom populárneho športového podujatia Jánske blato, ktoré sa koná každý rok v júni v Strážkach pri Spišskej Belej. Športovci i nešportovci si na toto podujatie musia minimálne rok počkať, pretože kvôli pandémii koronavírusu sa Jánske blato 2020, ktoré sa malo uskutočniť 20. 6. 2020, neuskutoční!

Túto informnáciu Kežmarskému športu potvrdili organizátori tohto zaujímavého adrenalínového podujatia. Každým rokom sa podujatie dostáva o level vyššie. Je vždy o trošku náročnejší, extrémnejší, ale i zábavnejší či zaujímavejší. I preto jeho tohtoročná absencia fanúšikov asi trochu rozosmutní, no už teraz sa už môžu tešiť na rok 2021, lebo aj keď je toto podujatie plné adrenalínu, zdravie je u organizátorov na prvom mieste.

V roku 2019 sa podujatia zúčastnilo vyše 330 atlétov, pre ktorých nebolo podstané poraziť súpera, ale najmä zvíťaziť nad sebou a zdolať náročnú prekážkovú trať.

Obhajcovia jednotlivých kategórií si tak na svoju obhajobu musia minimálne rok počkať. Kategórií bolo v roku 2019 sedem a tu sú ich minuloroční víťazi: Kamila Tóthová (deti, dievčatá), Bruno Mick (deti, chlapci), Natália Valigová (dorast, dievčatá), Adam Krajč (dorast, chlapci), Očko Team (družstvá), Timea Gáfriková (ženy), Jakub Haviarik (muži).

Zdroj a foto: janskeblato.sk