Florbalový klub Focus Kežmarok požiadal o vstup do Mestského športového klubu Kežmarok. Rovnako o to požiadal aj bedmintonový klub.

Obidva kluby svoju žiadosť poslali v priebehu roka 2018, no ešte dodnes nie je o ich žiadostiach rozhodnuté.

Florbalový klub, ktorý vznikol 1. júna 2018, za polrok svojej existencie má už za sebou poriadnu dávku organizačných i herných úspechov. Mužstvo hrá v Podtatranskej florbalovej lige i v druhej florbalovej lige, v ktorej je na čele tabuľky.

Svoje prvé zápasy má už aj dorastenecká kategória a klub zorganizoval aj mestské kolo celoslovenskej žiackej ligy. Na začiatku organizoval nielen žiacky kemp, ale aj Deň detí s florbalom. Okrem týchto klubových aktivít mal i mimoklubové aktivity, keď až dvakrát privítal na svojom ihrisku sústredenia slovenských reprezentácií, čo znamená, že florbal má v Kežmarku vytvorené výborné podmienky.

Aj keď v sezóne 2018/2019 hrá klub súťažne iba v seniorskej kategórii, nasledujúca sezóna bude už aj o účasti mládežníckych kategórií v celorepublikových súťažiach. Zaväzuje ho k tomu súťažný predpis Slovenského florbalového zväzu, takže určite v budúcej sezóne budeme v Kežmarku vidieť aj florbalové súťaže v mládežníckych kategóriách. V klube sú dve tretiny hráčov z Kežmarku, preto klub požiadal o vstup do MŠK. Florbal sa môže stať športovou kométou v meste a bolo by vhodné, aby tento klub podporilo aj mesto.

Bedmintonový klub nie je nováčikom v celoštátnych bedmintonových súťažiach. Tento šport je športom kalendárnym a v roku 2018 hral bedmintonový klub Focus Kežmarok v druhej bedmintonovej lige.

V klube je vyše 80 percent kežmarských hráčov, má aj mládežnícku zložku, ktorej hráči hrajú na rôznych turnajoch a preto by bolo aj tu pochopiteľné, aby mesto podporilo aj tento šport. Bedminton v Kežmarku má svoj priestor na rozvoj, no tiež, by potreboval aj podporu mesta.

Vedenia obidvoch klubov Focus Kežmarok budú s napätím čakať či vedenie MŠK Kežmarok prijme pod svoje krídla tieto dva už úspešné športové kluby. V nich totiž športuje a reprezentuje mesto drvivá väčšina kežmarských športovcov.