Rok 2016 bol v histórii klubu MŠK Goral gym Kežmarok najúspešnejší. Aj keď je to ešte pomerne mladý klub, výsledkami predbehol mnoho starších a skúsenejších klubov na Slovensku, ale aj v zahraničí.

V tomto roku bol tento kežmarský klub pozvaný na prestížne turnaje v Bratislave, Banskej Bystrici, Varšave či vo švajčiarskom Zürichu. Po tvrdej práci a množstve plusových bodov, sa dostal až k štyrom titulovým zápasom, čo je v bojových športoch veľmi výnimočné a hlavne náročné.

Najväčšie úspechy v rámci klubu dosiahol Kežmarčan Jozef Kolodzej, ktorý najprv vo februári ,na turnaji v Novom Targu porazil domáceho zápasníka a prebojoval sa tak na ďalší prestížny turnaj do Varšavy. Tam sa mu síce nepodarilo zvíťaziť, ale získal dostatok bodov, aby bol nominovaný na zápas o titul profesionálneho medzinárodného šampióna Slovenska v asociácii Wako Pro, čo je najznámejšia profesionálna asociácia Kickboxu na svete. O tento titul zabojoval 3. 12. 2016 proti viacnásobnému šampiónovi z Poľska a majstrovi Európy Arkadiušovi Kaszubovi v rámci galavečera „Angels of Glory“ v Bardejove. Keďže zápas, aj kvôli zraneniu, prehral veľmi tesne 2:1, ostal mu iba titul slovenského vicemajstra, čo je aj tak výnimočný úspech.

Medzitým Jozef zápasil v máji tohto roku aj o titul amatérskeho majstra strednej Európy v organizácii Youngblood, v ktorej sa boxuje pod pravidlami thajského boxu. Zápas o tento titul si vyslúžil tým, že po odboxovanej sezóne v tejto asociácii, skončil po súčte bodov na prvom mieste. Jozef Kolodzej tento zápas jednoznačne vyhral a priniesol do nášho mesta titul amatérskeho majstra strednej Európy vo váhovej kategórii do 86 kg.

V kežmarskom klube MŠK Goral gym sa tejto cti dostalo aj Borisovi Zavadskému, ktorý o titul šampióna vo váhovej kategórii do 63 kg boxoval 10. 12. 2016 v Revúcej. Po sezóne skončil v tabuľke na prvom mieste. Čakal ho preto zápas o titul medzinárodného šampióna IPCC. Boris má len 18 rokov a je to veľký talent, ktorý má za sebou už aj prípravu v Thajsku. O opasok sa pobil s Martinčanom Sajfertom, ktorého knokautoval v druhom kole tvrdým pravým direktom a stal sa medzinárodným šampiónom v thajskom boxe.

Kežmarský klub Goral gym sa z roka na rok rozrastá a vďaka našim viacerým šikovným členom je už dobre známy nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Osvedčila sa aj práca s juniormi, ako napríklad 14-ročný Marek Dolanský či 16-ročný Ľubomír Rusnák. Obidvaja majú na svoj vek, už viacero úspešných amatérskych, ale už aj profesionálnych zápasov a vo svete bojových športov, ako kickbox a thajský box, o nich bude určite ešte počuť.