Počas posledného novembrového víkendu zaznamenali kežmarskí cyklisti z Cyklistického klubu MŠK Kežmarok viaceré úspechy na pretekoch v zahraničí. Nechýbala i zlatá medaila!

Aleš Kundra a Tobias Hajkovský, starší žiak a kadet, štartovali 26. novembra 2022 na cyklistických pretekoch TOITOI Cupe v českom meste Čáslav.

Po nočnej obhliadke v hmle ukrytej trate sa v skorých ranných hodinách, za ideálnych cyklokrosových podmienok, počas neustávajúceho mrholenia pri 8 stupňoch Celzia postavili na štart. Keďže išlo o ich prvý štart v tejto súťaži, pričom to už bolo 7. kolo pohára, boli zaradení do poslednej štartovacej rady.

Aleš Kundra sa so štartovným číslom 47 sa prebojoval na 29. miesto a Tobias Hajkovský na 16. miesto z pomedzi 67 štartujúcich.

 

 

Foto: CK MŠK Kežmarok - nočná prehliadka trate a umývanie bicykla predsedom klubu, trénerom a rodičom Ondrejom Hajkovským.

 

Prvenstvo Mozdena!

Starší žiak Richard Mozden sa v nedeľu 27. novembra 2022 predstavil na cyklistických pretekoch v Maďarsku.

V meste Debrecín sa tam zúčastnil na pretekoch Maďarského pohára v cyklokrose. Štartoval z posledného miesta, no preteky v Debrecínskom veloparku mu vyšli výborne. Postupne predbehol všetkých pretekárov, prebojoval sa tak úplne na špicu a preteky vyhral!

 

Foto na titulke: Richard Mozden, víťaz pretekov Maďarského pohára v Debrecíne (Helena Mozdenová)