Cyklistický seriál MERIDA ROAD CUP 2020 má už za sebou dve kolá. V obidvoch sa predstavili i kežmarskí cyklisti.

V obidvoch pretekoch išlo o časovky. Najskôr to bola 14. 6. 2020 časovka do vrchu, ktorá sa jazdila vo Vršatci (okres Ilava). Z kežmarských cyklistov sa jej zúčastnili traja cyklisti z Cyklistického klubu Cyklošport Kežmarok. V kategórii Masters D skončil, za účasti 12 cyklistov, Jozef Potok na siedmom mieste. V kategórii Ženy Masters C, ktorých sa zúčastnilo päť cyklistiek, štartovali dve naše cyklistky. Janka Víznerová skončila na druhom a Eva Heribanová na štvrtom mieste.

O týždeň neskôr (21. 6. 2020) sa išla časovka na ceste v obci Sokolovce (okres Piešťany). Tu mala kežmarská cyklistika iba zastúpenie jednej cyklistky. Janka Víznerová si zopakovala umiestnenie spred týždňa a skončila v kategórii Ženy Masters C na druhom mieste. Celkovo 20 kilometrovú trať zajazdila za 36:08,55 min. a zaostala za víťazkou o 2:05,33 min.

V hodnotení klubov sa tak najmä zásluhou Janky Víznerovej drží Cyklistický klub Cyklošport Kežmarok po dvoch kolách MERIADA ROAD CUP 2020 v prvej desiatke. So 109 bodmi je na 10. mieste z 37 cyklistických klubov.

 

Foto: archív szc