Na konci júna 2020 sa uskutoční prvé kolo Slovenského pohára MTB XCO. Ide o cross-country, ktorá je najstaršou disciplínou horskej cyklistiky. Tá je už vyše 20 rokov aj olympijskou disciplínou.

Podujatie sa uskutoční 28. júna 2020 v Žarnovici v areáli tamojšieho Bike parku.. Pretekať sa bude až v 15-tich kategóriách.

Je potešiteľné, že v tejto cyklistickej disciplíne MTB XCO máme aj v Kežmarku niekoľko pretekárov a uvidíme ich aj na pretekoch v Žarnovici. Zatiaľ sú na súťaž prihlásení títo naši pretekári: Slavomír Petija (kadeti U17), Tomáš Gallik (Mini Chlapci U11), Ninka Raffajová (Mini Dievčatá W11), David Dufala, Aleš Kundra, Richard Mozden (všetci traja Mini Žiaci U13), Šarlota Čermáková, Nela Hajkovská, Lea Horníková (všetky tri Mladšie Žiačky W13), Richard Hajkovský, Tobias Hajkovský, Martin Heutschy, Natanael Rybár (všetci štyria Starší Žiaci U15), Alexandra Čermáková (Staršie Žiačky W15). Všetci sú z CK MŠK Kežmarok.

Kežmarský šport určite z nich prinesia i konečné výsledky pret veríme, že všetci kežmarskí cyklisti budú na pretekoch v Žarnovici vzorne reprezentovať naše mesto.