Etapové preteky Turčianske okruhy boli ďalším podujatím cyklistickej série MERIDA CUP 2018 (20. - 22. 7. 2018), kde štartujú i kežmarskí cyklisti z Cyklistického klubu Cyklošport Kežmarok.

Podujatie sa skladalo z troch etáp. Dvoch klasických a jedného prológu. V centre Turca v Martine bol v piatok na programe prológ na 5 km. V sobotu sa jazdila prvá etapa. Dĺžka jedného okruhu merala 12,2 km a podľa kategórií sa išlo od 5 do 7 okruhov. V nedeľu bola na programe etapa, ktorá merala od 30 do 90 km, podľa kategórií.

V kategórii Ženy B, kde štartovali tri cyklistky, jazdila v Turci Janka Víznerová. Kežmarčanka skončila na druhom mieste, keď v každej z etáp skončila na striebornej priečke.

V kategórii Masters A štartoval Michal Danko. Z desiatich cyklistov skončil v dvoch etapách na poslednom a v jednej etape na deviatom mieste. Celkovo ale skončil desiaty.

Štefan Sedlák štartoval v kategórii Masters B, kde jazdilo 13 cyklistov. Skončil na celkovom dvanástom mieste.

Najväčší úspech z kežmarských cyklistov dosiahol Ľubomír Kollár. V kategórii Masters C, kde štartovalo až 16 cyklistov, skončil na striebornej priečke. V prológu skončil na štvrtom  mieste. Prvú etapu ale vyhral a v druhej etape skončil na druhom mieste, čo v celkovom súčte stačilo na celkové druhé miesto.

V kategórii Masters D, kde jazdilo 11 cyklistov, štartoval Jozef Potok. Skončil na celkovom siedmom mieste.