Po prehre (6:7) v prvom kole druhej florbalovej ligy v Starej Ľubovni odohrali kežmarskí florbalisti 6. októbra 2019 prvý zápas na domácej pôde. Súperom im bolo mužstvo z Michaloviec, ktoré vypadlo z prvej ligy.

Zápas v kežmarskej hale FOCUS+ bol dramatický do poslednej sekundy, so šťastným koncom pre domáci Kežmarok. Zároveň ale ukázal, rozdiel v hernej disciplíne obidvoch mužstiev. Odhliadnuc od výkonov rozhodcov, ktorí si až príliš často vzájomne vysvetľovali odpískané priestupky a vniesli rozpačitosť do zápasu, stačí sa pozrieť na počet vylúčených (8:0) a hneď máme dôkaz o tom, že sa dá udržať nervy na uzde a odohrať s nulou v počte vylúčených, ak zápas berieme trochu nad vecou. Pritom súper Kežmarku vždy iba doťahoval náskok domáceho mužstva, takže skôr on mal nárok byť netrpezlivý či byť nervóznejší. No napriek prehre dohrali hostia z Michaloviec zápas so vztýčenou hlavou, bez zvýšenej nervozity, pritom mali v tretej tretine šancu zápas rozhodnúť, no vlastnými chybami tak neurobili. To si už musia prebrať sami. Je ale potrebné si tieto veci pripomenúť, že dá sa odohrať zápas aj inak ako rečami, pretože ak máme v pláne sa zdokonaľovať, musíme začať od seba, inak to lepšie nebude.

Prvá tretina nedeľňajšieho zápasu patrila domácim florbalistom. Hrali a kombinovali veľmi dobre. Boli rýchlejší ako hostia a bolo ich plné ihrisko. Paradoxom bolo, že obidva góly strelili domáci Kežmarčania vo svojom oslabení, kedy súper podcenil určité herné situácie, čo šikovní hráči kežmarského Focusu gólovo využili.

V druhej tretine začali už padať góly na obidvoch stranách. Kežmarok vždy viedol. Na jeden gól dokonca prihral aj brankár, ale skúsení hostia domácim stále gólovo kontrovali. Už využili aj dve presilovky a mohli v jednu chvíľu skóre aj úplne zrovnať, ale v závere tretiny nepremenili trestné strieľanie.

V tretej tretine sa už diali veci. K nervóznejšej atmosfére trochu prispeli rozpačitými výrokmi rozhodcovia, no na rozdiel od domácich hráčov, hostia boli akoby vždy nad vecou a nekomentovali každé pískanie, pritom nepresné odpískania boli na obidve strany. Prílišného rečnenia zo strany domácich mali asi rozhodcovia dosť a za neslušné správanie poslali do kabín dvoch Kežmarčanov. Hostia tak hrali takmer desať minút nonstop presilovku 5 na 4, ale početnú výhodu nevyužili na úplný obrat v skóre. Stav 9:5 sa zmenil po skončenej presilovke iba na skóre 10:7 a aj keď v poslednej minúte videli diváci ešte tri góly, Kežmarčania si víťazstvo ubránili.

Je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože Kežmarok vyhral s veľmi dobrým súperom. Ten ukázal vysokú kvalitu a asi bude v súťaži najťažším súperom, keďže jeho hráči majú skúsenosti s prvou ligou. Kežmarčanov najbližšie čakajú súperi, ktorí v súťaži ešte nezískali ani bod (Prešov B, Sabinov B), tak snáď kežmarskí florbalisti potvrdia úlohu favorita a pred domácim zápasom so Starou Ľubovňou (24. 11.) a následnou cestou do Michaloviec budú v dobrej hernej pohode.

Focus on sport Kežmarok – Eastern Wings Michalovce 11:9 (2:0, 4:4, 5:5)

Góly: 7.46 J. Kovalčík (Kolesár) OS, 8.08 Kolesár OS, 21.45 Pisarčík (Garan), 27.42 Kolesár (Spišiak), 32.06 Tešlár (J. Kovalčík), 38.02 Kolesár (J. Kovalčík), 42.32 J. Kovalčík (Garan), 43.33 Kolesár, 46.21 Tešlár (Pisarčík), 54.41 Vojtek (Zummer) OS, 59.16 J. Kovalčík (Vojtek) – 20.51 Tomčo PR, 28.45 Sokirka, 34.18 Dugas PR, 35.13 Vojna, 41.48 Tomčo, 49.01 Dugas PR, 51.37 Tomčo PR, 59.00 Tomčo TS, 59.33 Sokirka

Vylúčení: 8:0, z toho na 5 minút + do konca stretnutia Pirhala, Tešlár (obidvaja Kežmarok). Presilovky: 0:4. Oslabenia: 3:0. Diváci: 45. Rozhodcovia: Kiraly, Živčák.

Zostava Kežmarku: Spišiak – Godalla, Pirhala, J. Kovalčík, M. Kovalčík, Tešlár, Zummer, Kolesár, Garan, Vojtek, Pisarčík, Pitoňák