Úvodným zápasom sa v druhej florbalovej lige začala sezóna 2019/2020 pre kežmarský florbalový klub Focus on sport Kežmarok. Prvý súťažný duel odohrali 28. septembra 2019 v Starej Ľubovni.

Kežmarskí florbalisti mali do zápasu pomalší rozbeh. V prvej tretine prehrávali 0:5 a málokto by vtedy povedal, že z tohto zápasu bude ešte dráma. Kežmarčania si ale pomaly zvykli na prostredie v hale i na seba. Spresnili svoju hru a zrazu začali pomaly ale isto náskok domáceho mužstva skracovať. Dve minúty pred koncom zápasu znížili dokonca na rozdiel jediného gólu, no vyrovnávajúci gól sa im streliť nepodarilo. Do súťažnej sezóny tak vstúpili tesnou prehrou.

Prvý domáci zápas odohrajú kežmarskí florbalisti v športovej hale Focus v nedeľu 6. októbra 2019 o 18.00 h proti mužstvu z Michaloviec, ktoré je lídrom druhej florbalovej ligy.

Falcons Stará Ľubovňa – Focus on sport Kežmarok 7:6 (5:1, 1:2, 1:3)

Góly: 2.25 Pompa, 4.01 Štupák, 6.32 Frivalský, 14.00 Frivalský, 18.05 Hudák, 36.56 Frivalský, 44.09 Záleš – 19.09 Godalla (Garan), 24.26 Šlachtič (Koreň), 32.24 Vojtek (Tešlár), 54.25 Kundľa (Kaleta), 54.49 Zummer (Garan), 57.52 Tešlár

Vylúčení: 0:3. Presilovky: 0:0. Diváci: 100.

Zostava Kežmarku: Spišiak – Godalla, Kundľa, Pirhala, Kaleta, Kovalčík, Koreň, Šlachtič, Tešlár, Zummer, Krasničan, Garan, Vojtek