V nedeľu 18. augusta čakal kežmarských futbalistov, na zápase 3. kola 5. futbalovej ligy v skupine Východ, vo Veľkej Lomnici plný dom. Na okresný derby zápas prišlo podporiť hostí nemálo fanúšikov aj z Kežmarku, a tak domáca tribúna bola plná divákov, ktorí očakávali dobrý futbal, keďže proti sebe nastúpili prvé dve mužstvá ligovej tabuľky.

Domáci fanúšikovia boli asi úvodom zápasu trošku zaskočení, lebo domáci hráči sa prvých 20 minút nedostali za svoju polovicu ihriska. Kežmarčania mali stálu prevahu, no prakticky neohrozili bránu. Hostia sa prvýkrát dostali pred súperovu bránu až v 20. minúte, keď im vyšiel rýchly brejk. Domáceho útočníka pred hranicou fauloval hosťujúci obranca, a keďže rozhodca súboj posúdil, že súboj bol v 16-tke, nariadil pokutový kop. Domáci Rusnák ho suverénne premenil. Po inkasovanom góle začali hostia, okrem držania lopty, hrať priamočiarejšie a už o dve minúty bolo vyrovnané. Po presadení sa na pravom krídle, využil Andrej Džadoň výbornú prihrávku a vyrovnával už do prázdnej brány. Hostia sa po góle dostali do pohody a svoju zvýšenú rýchlosť kombinácií korunovali druhým gólom v domácej sieti. Po peknej akcii, opäť po pravej strane útoku, strelil gól efektnou hlavičkou Pavol Fejerčák. Hostia mali až do konca polčasu neustálu hernú prevahu a domáci sa nevedeli dostať do zápasu. Naopak, v závere polčasu faulovali vo vnútri 16-tky hosťujúceho útočníka a Pavol Fejerčák strelil tretí gól Kežmarku z pokutového kopu.

Do druhého polčasu nastúpilo iné mužstvo domácich. Zrazu ich bolo plné ihrisko a domáca obrana mala čoraz viac práce. Raz hernou skúsenosťou, raz i so šťastím, rozhodujúce bolo, že so všetkými nebezpečnými situáciami si hostia poradili. Darom z nebies bola pre Kežmarčanov chyba domáceho brankára, ktorý si neporadil s účinným presingom útočiacich kežmarských hráčov. Brankár v tiesni prihral rovno na kopačku Pavla Fejerčáka, ktorý si po hetriku v prvom kole na pôde v Tatranskej Lomnici zapísal hetrik aj v druhej Lomnici, tentoraz vo Veľkej. Hostia po strelenom štvrtom góle  poľavili vo svojej koncentrácii, ktorú domáci dokonale využili. Prakticky z rozohrávky od stredu ihriska využil presnú prihrávku do brejku Beller a znížil na 2:4. Po góle mohli skórovať domáci i hostia. Kežmarčanov zachránil od inkasovania dôležitým zákrokom desať minút pred koncom brankár Bartko a domácich zachránila od inkasovania nemohúcnosť útočníkov Kežmarku. Tí išli zo trikrát v prečíslení na domácu obranu, raz dokonca i traja na jedného obrancu, ale gólu sa diváci nedočkali. Stretnutie tak nakoniec skončilo 2:4 a Kežmarčania si v dôležitom zápase zapísali dôležité víťazstvo.

Najbližší zápas odohrajú kežmarskí futbalisti v nedeľu 25. 8. 2019 o 16.00 hod. na domácom trávniku proti Nálepkovu. Opäť sa tak stretnú proti sebe prvé dve mužstvá tabuľky.

FK Veľká Lomnica – 1. MFK Kežmarok 2:4 (1:3)

Góly: 23. Rusnák z 11 m, 56. Beller – 25. Džadoň, 35. P. Fejerčák, 42. P. Fejerčák z 11 m, 55. P. Fejerčák

Žlté karty: Regitko, Tribula – Starinský, Tomčák, P. Fejerčák. Diváci: 250.

Zostava Kežmarku: Bartko, Ondrejka, Novák, Tomčák, Bača (63., Kovalčík), F. Fejerčák, Kristan, Džadoň (82. Š. Gahura), Grega, Starinský (63. Lajčák), P. Fejerčák (86. Rufus). Tréner: Pavol Fejerčák.