Vo piatom kole piatej futbalovej ligy, ktoré sa odohralo 6. septembra 2020, sa uskutočnil šláger jesennej časti. V ňom nastúpili proti sebe dve mužstvá, ktoré doteraz v súťaži všetky zápasy vyhrali.

Kežmarskí futbalisti nastúpili u súpera v Olcnave. Po prvom polčase viedli domáci 1:0, keď už v 9. minúte sa presadil Gonda. Druhý polčas už ale strieľali góly iba kežmarskí futbalisti. Už po piatich minútach vyrovnal Lajčák a po hodine hry posunul do vedenia Kežmarok Tomčák gólom z pokutového kopu. To bol základ dokonalého gólového obratu v prospech Kežmarku. Neskôr sa dvakrát presadil Pavol Fejerčák a Kežmarčania si z horúcej pôdy odviezli krásne víťazstvo 4:1.

Aj keď kežmarskí futbalisti prvýkrát v súťaži inkasovali, vysokým víťazstvom potvrdili nielen prvé miesto v tabuľke, ale aj vysoké ambície.

Ďalší zápas odohrajú kežmarskí futbalisti 13. 9. 2020 o 15.30 na domácom trávniku proti Levoči.

FK Olcnava – 1. MFK Kežmarok 1:4 (1:0)

Góly: 9. Gonda – 50. Lajčák, 61. Tomčák z 11 m, 70. P. Fejerčák, 89. P. Fejerčák

Žlté karty: Mir. Halula, Mich. Halula, Gonda, Richnavský – Novák, Kristan. Červená karta: 90. Matalík (Kežmarok). Diváci: 100.

Zostava Kežmarku: Bartko – Gahura, Ondrejka, Novák, Tomčák (88. Bednár), Kristan, Matalík, Lajčák (84. Bacula), Grega, F. Fejerčák, P. Fejerčák. Tréner: Pavol Fejerčák.