Počas celého mesiaca júl prebieha príprava futbalového A mužstva 1. MFK Kežmarok na novú súťažnú sezónu, ktorá začína 4. augusta 2019.

Počas nej sa mužstvo zúčastnilo prípravného turnaja v Hranovnici. Tam odohralo iba jeden zápas, v ktorom zvíťazilo nad mužstvom Svitu 7:2. Finále proti domácemu tímu už Kežmarčania neodohrali kvôli prietrži mračien a hustému lejaku.

Do novej sezóny vchádza klub s kádrom, z ktorého neodišiel ani jeden hráč, čo je na Slovensku takmer rarita. Naopak, do mužstva prichádzajú noví či staronoví hráči. Je to Patrik Grega, ktorý v Kežmarku už hral a teraz prichádza z Košíc. Zo Svitu prichádza do klubu Tibor Starinský, ktorý sa prakticky vracia do svojho známeho prostredia. Po dlhodobom zranení sa vracia do klubu Róbert Rufus, z dorastu prichádza Robert Pavlikovič, z Ľubice Milan Novák, v tréningovom procese sa objavil i Radovan Dejneka, ktorý pracuje v Prahe a po dlhšom čase sa do tréningového procesu zapojil i Branislav Duda.

Trénerom mužstva je i v tejto sezóne Pavol Fejerčák. Manažérom mužstva je Tibor Friedman a vedúcim mužstva je Milan Zacher.

„Tréningový proces prebieha optimálne, trikrát v týždni“, povedal pre Kežmarský šport tréner mužstva Pavol Fejerčák. A aké ciele si dáva nový tréner do sezóny 2019/2020? „Kežmarok si nemôže dávať iný cieľ ako postup, pretože piata liga nie je súťažou, v ktorej by mal Kežmarok hrať. Dejú sa v nej totiž niekedy zvláštne príbehy, potvrdením toho je fakt, že jej víťaz ani nechce postúpiť do vyššej súťaže... (pozn. red. - V predchádzajúcej sezóne vyhrali súťaž Harichovce, ale nechceli postúpiť do 4. ligy, kde nakoniec postúpila Spišská Belá.) Na tréningoch je viditeľné, že sa tu zišla dobrá partia a aj skladba mužstva je vekovo optimálna, takže s nádejou a optimizmom sa pozerám na novú súťažnú sezónu.

Pre fanúšikov kežmarského športu a futbalu zvlášť máme tak pozitívnu informáciu, že klub vstupuje do novej sezóny s jasným cieľom, potešiť svojich fanúšikov nielen dobrým futbalom, ale aj dobrými výsledkami. A ak sa aj niekedy čosi nepodarí, verte, že tých, ktorí sú vo vedení mužstva či samotných hráčov to bude mrzieť najviac a urobia všetko pre to, aby sa dané zlyhania neopakovali.

Futbalová sezóna pre kežmarských futbalistov začína v nedeľu 4. augusta 2019, kedy ich čaká derby zápas v Tatranskej Lomnici proti mužstvu TJ Vysoké Tatry. Prvý zápas na domácom trávniku odohrajú kežmarskí futbalisti proti Hranovnici 11. augusta 2019 o 16.30 hod.

 

1.MFK Kežmarok – sezóna 2019/2020 

 

BRANKÁRI:

BARTKO Branislav

KURUC Patrik

SLOVÍK Kristián

 

OBRANCOVIA:

KOVALČÍK Jaromír

BAČA Lukáš

ONDREJKA Tomáš

RUFUS Robert

TOMČÁK Filip

DEJNEKA Radoslav

DUDA Branislav

 

STREDOPOLIARI:

LAJČÁK Peter

KRISTAN Simon

GREGA Patrik

STARINSKÝ Tibor

DŽADOŇ Andrej

FEJERČÁK Filip

NOVÁK Milan

SVITEK Michal

KRUPPA Kristián

PAVLIKOVIČ Robert

 

ÚTOČNÍCI:

FEJERČÁK Pavol

PIRHALA Adam

GAHURA Štefan