Krásne slnečné počasie prilákalo v nedeľu 11. 8. 2019 na prvý domáci zápas kežmarských futbalistov v piatej futbalovej lige peknú divácku kulisu. Aj keď bolo krásne počasie, teplota sa blížila k tridsiatke, po zápase domáce víťazstvo i oslava okrúhleho jubilea domáceho manažéra klubu, ktorý si zahral v zápase aj zopár minút, v areáli futbalového štadióna chýbalo to hlavné, bufet, ktorý prevádzkuje Mesto Kežmarok. Diváci tak museli počas prestávky, si ísť kúpiť nejaké to občerstvenie až do mesta! Tento fakt bol počas zápasu, futbalovými fanúšikmi, často skloňovaný a určite to bola nemilá propagácia kežmarského futbalu, pretože na zápase boli nielen domáci fanúšikovia, ale na šláger kola prišli do Kežmarku i fanúšikovia z Hranovnice a zo Spišskej Belej.

V zápase mali domáci futbalisti stálu územnú prevahu a hosťom nedali veľa šancí na herné kombinácie. Práve naopak, lopta bola častejšie na domácich kopačkách a hráči v žltomodrých dresoch si vytvorili dostatok gólových príležitostí na skórovanie. Prvý gól ale padol do domácej siete. Po dvadsiatich minútach sa hráči Hranovnice dostali prvýkrát do rýchleho brejku a hosťujúci Denis Bednarčík šikovne umiestnil dobrý center do kežmarskej brány. Už o tri minúty neskôr ale domáci vyrovnali. Výborný center z ľavej strany krásne využil Adam Pirhala a hlavičkou prekonal brankára Gavalera. Domáci neustále tlačili a stály tlak využili na strelenie druhého gólu. Patrik Grega sa v šestnástke najlepšie zorientoval a po skrumáži v nej strelil druhý gól Kežmarku, ktorý bol nakoniec víťazný.

V druhom polčase sa hostia síce snažili o vyrovnávajúci gól, ale domáci zahrali druhý polčas takticky výborne a hostia nemali prakticky žiadnu gólovú príležitosť a nedostali sa ani do tlaku. Naopak mohli nakoniec inkasovať. Z troch dobrých brejkoch domácich skončili dve strely nad bránu a jedna na ľavej žrdi. V závere sa na ihrisko dostal aj domáci manažér mužstva, oslávenec, ktorý práve 11. 8. oslavoval svoje okrúhle jubileum, Tibor Friedman. Víťazstvo mužstva bolo pre neho určite tým najkrajším darčekom.

Domáci tak vybojovali prvé domáce víťazstvo a keď k nemu pridáme poltuctové víťazstvo vo Vysokých Tatrách v prvom kole, môžeme konštatovať, že kežmarskí futbalisti vstúpili do súťaže výborne.

 

1. MFK Kežmarok – FK 1931 Hranovnica 2:1 (2:1)

Góly: 27. Pirhala, 38. Grega – 24. Bednarčík

Žlté karty: Kristan – Novák. Diváci: 320.

Zostava Kežmarku: Bartko, Rufus, Ondrejka, Novák, Tomčák, F. Fejerčák, Kristan, Džadoň (85. Š. Gahura), Grega, Pirhala (70. Lajčák), P. Fejerčák (90. Friedman). Tréner: Pavol Fejerčák.