V nedeľu 31. marca 2024 odohralikežmarskí futbalisti v 4. futbalovej lige druhý zápas jarnej časti. Opäť za ním cestovali na súperove ihrisko, tentoraz do Medzeva.

Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas, škoda len, že v závere polčasu sa podarilo domácim skórovať. Kežmarčania tak v druhom polčase museli viac otvoriť svoju obranu a to sa im vypomstilo, pretože inkasovali ďalšie tri góly. Ani sa nepriaznivého stavu zápas nezabalili, naopak, dvomi gólmi znížili na prijateľnú prehru 2:4.

Zaujímavosťou vyžrebovania kežmarských futbalistov je fakt, že v prvých troch jarných zápasoch sa stretnú s prvými tromi mužstvami v tabuľke. Najskôr prehrali v Košiciach na Lokomotíve s lídrom 0:5, teraz si zmerali sily s druhým mužstvom tabuľky s Medzevom a v strede týždňa privítajú na svojom ihrisku v derby zápase súpera z Popradu, ktorý je v tabuľke na treťom mieste. Ozaj, náročný vstup do jarnej časti sezóny!

MFK Spartak Medzev  – 1. MFK Kežmarok  4:2 (1:0)

Góly: 40. Ištók, 47. vl. Kačír, 68. Terpaj, 73. Kovalenko – 82. Bavoľár, 86. Pirhala

Žlté karty: Sabol - Grega

Zostava Kežmarku: Pohoryliak – Šomšák (83. Vida), Grega, Novák, Serra, Kačír, Harbar (46. Lajčák), Pirhala, Kristan (83. Rušin), Hazrolli (46. Ondrejka), Bavoľár. Tréner: Stanislav Koch.