V stredu 16. septembra 2020 privítali kežmarskí futbalisti, ktorí sú na prvom mieste v tabuľke v piatej lige, v treťom kole SLOVNAFT CUPu siedme mužstvo druhej ligy, mužstvo z Bardejova.

Favorit bol jasný, no kežmarskí futbalisti sa k tejto vysokej futbalovej prekážke smelo postavili čelom a boli druholigistovi vyrovnaným súperom. Tomu patril začiatok zápasu, kedy zahodil tri tutovky, keď im bol najväčšou prekážkou kežmarský brankár Branislav Bartko. Po úvodnej štvrťhodine, ktorá patrila hosťom sa dostali do hry aj domáci a dokonca aj v 17. minúte strelili gól, ale ten nakoniec pre ofsajd neplatil. Odvtedy sa ale pripomenuli súperovi, že sa chcú popasovať o postup. Šance na skórovanie tak videla početná divácka kulisa na obdvoch stranách, ale gól v prvom polčase nepadol.

Ten padol v 68. minúte po krásnom prieniku Filipa Fejerčáka stredom obrany, ktorý zakončil svoju individuálnu akciu krásnou strelou z vnútra 16-tky, na ktorú brankár súpera nemal žiadnu šancu. Súper reagoval stredaniami, ale nevedel sa herne presadiť. Do útoku poslal vysokého Horvátha, ktorý sa najskôr presadzoval faulami, no nakoniec to hosťom vyšlo. Po nenápadnej akcii po ľavej strane, domáci podcenili šikovnosť súperových útočníkov a bol práve Horváth, ktorý sa desať minút pred koncom zápasu, v súboji v 16-tke presadil proti domácemu obrancovi a vyrovnávajúci gól bol na svete. Hostia chceli ešte do konca zápasu rozhodnúť tento zápas, no domáci hráči sa prekonávali v obetavosti a do konca zápasu nedovolili Bardejovu nepripraviť si ani jednu gólovú šancu.

Zápas tak skončil 1:1 a keďže v Slovenskom pohári sa nepredlžuje, nasledovali pokutové kopy. Už v prvom ho nepremenili domáci a dali Bardejovu obrovskú psychickú výhodu. Strelci boli ale úspešnejší až na posledný pokutový kop. Ten kežmarský brankár vyškriabal na žrď a tak po piatej sérii bol stav 4:4. Potom v k.o. systéme sa rozhodlo až v ôsmej sérii, keď kežmarský brankár Branislav Bartko opäť chytil pokutový kop súpera a posunul Kežmarok do štvrtého kola SLOVNAFT CUPu. A ako celkovo hodnotíme duel? Bol to výborný zápas!

1. MFK Kežmarok – Partizán Bardejov BŠK 1:1 (0:0) na pokutové kopy 7:6

Góly: 68. F. Fejerčák - 79. Horváth

Žlté karty: Romulo, Tatar (obidvaja Bardejov).

Diváci: 450.

Zostava Kežmarku: Bartko – D. Gahura, Bacula, Novák, Starinský, Kristan, Lajčák, Grega, Matalík (79. Tomčák), F. Fejerčák, P. Fejerčák. Tréner: Pavol Fejerčák.