V nedeľu 4. septembra 2022 odohrali kežmarskí futbalisti ďalší zápas v piatej futbalovej lige. Na domácom trávniku privítali Župčany.

Zápas začal netradične, červenou kartou pre domáceho hráča, ktorý v 8. minúte zmaril hosťujúceho útočníka v brejku. Výhodu hrať takmer celý zápas v početnej výhode využili hostia na strelenie gólu už v 11. minúte a stav 0:1 sa do konca polčasu nezmenil.

Domáci v druhom polčase, napriek tomu, že hrali o jedného hráča menej skóre otočili vo svoj prospech, keď strelili súperovi až tri góly. Náročný duel tak doviedli do víťazného konca a do tabuľky si zapísali ďalšie dôležité tri body.

1. MFK Kežmarok – TJ Družstevník Župčany 3:1 (0:1)

Góly: 58. vl. Durilla, 68. Ondrejka, 80. Lajčák – 23. Sabol

Žlté karty: Kristan, Hazrolli, Grega – Horvát, Važkij, Krempaský

Červená karta: 8. Kačír (Kežmarok)

Zostava Kežmarku: Pohoryliak, Kačír, Bacula, Harbar, Ondrejka, Grega, Kristan, Lajčák, Bavoľár, Hazrolli, Matalík. Tréner: Stanislav Koch.