Šláger kola 5. futbalovej ligy v skupine Podtatranskej sa odohral v nedeľu 25. augusta v Kežmarku. Nastúpili v ňom prvé dve mužstvá ligovej tabuľky.

Aj keď proti sebe nastúpili dve dovtedy neporazené mužstvá, zápas bol jednoznačnou záležitosťou domáceho mužstva. Počas celého stretnutia diktovali domáci hráči tempo a konečný stav 3:0 bol milosrdný vzhľadom na priebeh zápasu. Hostia sa nedostali ani do jednej vyloženej príležitosti a domáci brankár nemal prakticky žiadnu prácu.

Na druhej strane hosťujúci brankár inkasoval už po dvoch minútach, keď sa v 16-tke Nálepkova najlepšie zorientoval domáci Filip Fejerčák a tvrdou strelou prestrelil hosťujúceho gólmana. Domáci i po góle boli kombinačne lepším tímom a druhý gól v sieti hostí neustále visel na vlásku. Ten padol až v 39. minúte, ktorý strelil Patrik Grega presnou hlavičkou po výbornom centri z rohového kopu.

Aj v druhom polčase boli Kežmarčania tímom, ktorý diktoval tempo hry a iba zlá koncovka bola príčinou, že tretí gól padol až sedem minút pred koncom zápasu. Ten strelil Lukáš Bača, po perfektnom zbehnutí Džadoňa na ľavom krídle a jeho presnej prihrávke pred bránu hostí. Skóre zápasu mohli domáci hráči ešte zvýšiť. Kto bol ale na predchádzajúcom zápase Kežmarku, ktorý odohrali Kežmarčania vo Veľkej Lomnici tak vie, že prečíslenia domáci hráči nevedia vôbec využívať. Vo Veľkej Lomnici zahodili minimálne tri prečíslenia a teraz jedno, keď v poslednej minúte zápasu išli traja Kežmarčania na jedného obrancu hostí, no domáci hráči nedokázali túto presilovku využiť a prikrášliť víťazstvo 3:0.

Kežmarok sa po víťazstve dostal na čelo ligového peletónu! A to tu veru už dávno nebolo.

Najbližší zápas odohrajú kežmarskí futbalisti v Olcnave, ktorá je na treťom mieste tabuľky.

1. MFK Kežmarok – TJ Slovan Nálepkovo 3:0 (2:0)

Góly: 2. F. Fejerčák, 39. Grega, 83. Bača

Žlté karty: Grega, Kristan – Hurajt, Gonda, Munnich. Diváci: 250.

Zostava Kežmarku: Bartko, Ondrejka, Novák, Tomčák, Lajčák (78. Džadoň), F. Fejerčák, Kovalčík, Kristan, Grega, Starinský (86. Kruppa), P. Fejerčák (10. Bača). Tréner: Pavol Fejerčák.