V šiestom kole piatej futbalovej ligy, ktoré sa odohralo 13. septembra 2020, sa odohralo kráľovské derby. Stretli sa v ňom dve bývalé kráľovské mestá Kežmarok a Levoča.

Väčšinou to bola hra na jednu bránu, keď od prvej minúty domáci Kežmarčania neustále diktovali tempo zápasu. Hostia sa dokonca niekedy na dlhé minúty nedostali ani za poliacu čiaru. Keď už v 8. Minúte sa strelecky presadil najlepší strelec súťaže, domáci Pavol Fejerčák, každý domáci fanúšik  sa tešil na poriadny gólostroj. Ten ale neprišiel, pretože hostia bránili desiatimi hráčmi a ani po inkasovanom góle obranný val vôbec neotvorili.

Aj preto sa početná divácka kulisa druhého gólu v prvom polčase nedočkala. Ten ale prišiel už po dvoch minútach druhého polčasu, keď sa opäť presadil Pavol Fejerčák. Až po tomto góle sa prebudila aj Levoča. Vyústením bola zahodená tutovka, keď domáceho brankára zachránila od inkasovaného gólu ľavá tyč. Krátko na to strelil Pavol Fejerčák tretí gól a domáci sa mohli stredaniami už pomaly pripravovať na pohárový zápas, ktorý odohrajú v stredu 16. septembra 2020 na domácom trávniku proti druholigistovi z Bardejova.

Kežmarok zápas vyhral 3:0 a poistil si líderskú pozíciu v tabuľke s impozantným skóre 25:1 a bez straty bodu.

1. MFK Kežmarok – FK 05 Levoča 3:0 (1:0)

Góly: 8. P. Fejerčák, 47. P. Fejerčák, 69. P. Fejerčák

Diváci: 400.

Zostava Kežmarku: Bartko – D. Gahura, Ondrejka (46. Bača), Novák, Tomčák (46. Starinský), Kristan, Lajčák, Bacula (72. Bednár), Grega (86. Š. Gahura), F. Fejerčák, P. Fejerčák (86. Glodžák). Tréner: Pavol Fejerčák.