V treťom kole piatej futbalovej ligy odohrali kežmarskí futbalisti 23. augusta 2020 duel vo Veľkej Lomnici.

Zápas sa hral na hranici regulárnosti. Rozhodcovia dokonca o 20 minút posunuli jeho začiatok, aby domáci organizátori sa ešte mohli trochu popasovať s totálne rozmočeným trávnikom po celodennom daždi, no potom sa už hralo. Prvý polčas bol v absolútnej moci Kežmarčanov. Domáci sa nedostali k ani jednej strele na bránu. Hostia celý polčas diktovali tempo hry a vypracovali si zopár šancí, z ktorých dve v závere polčasu aj využili.

Gólmi sa hostia uspokojili a aj keď domáci sa v druhom polčase zlepšili a dve-tri šance na skórovanie sa našli aj na ich strane, herne aj v druhom polčase dominovali kežmarskí futbalisti. Najskôr na začiatku pridali tretí gól a v závere zápasu pridali ešte ďalšie dve, keď využili rýchle brejky. Víťazstvo 5:0 potvrdili Kežmarčania výbornú formu, keď od začiatku sezóny vyhrali tri zápasy v piatej lige i dva zápasy v Slovenskom pohári.

Ďalší zápas odohrajú kežmarskí futbalisti 30. 8. 2020 o 16.00 h na domácej pôde proti Nálepkovu.

FK Veľká Lomnica – 1. MFK Kežmarok 0:5 (0:2)

Góly: 35. P. Fejerčák, 44. P. Fejerčák, 55. Matalík, 83. Matalík, 90. P. Fejerčák

Žlté karty: Bojňanský, Fassinger – P. Fejerčák, Starinský, Bača. Diváci: 200.

Zostava Kežmarku: Bartko – Bača, Ondrejka, Novák, Starinský (89. Gahura), Kristan, Matalík (84. Tomčák), Lajčák (81. Bacula), Grega, F. Fejerčák, P. Fejerčák. Tréner: Pavol Fejerčák.