Zápas prvého kola 5. futbalovej ligy, skupiny Podtatranskej (4. 8. 2019) vyšlo kežmarským futbalistom k plnej spokojnosti. Na horúcej pôde v Tatranskej Lomnici strelili domácemu brankárovi šesť gólov a spod Lomnického štítu si odviezli vysoké víťazstvo.

V úvodných minútach sa Kežmarčania spoznávali s prostredím. Oveľa častejšie mali loptu na svojich kopačkách a aj preto si skôr zvykli na nový povrch. I preto keď sa už osmelili ohroziť bránu domácich skončila prvá akcia hostí gólom v bráne domácich. Už v 6. minúte otvoril skóre Pavol Fejerčák. Gól viditeľne upokojil hostí a v ďalšom priebehu zápasu boli lepším mužstvom. Lepšie kombinovali, hráči plnili pokyny trénera a každý útok po krídlach, ktoré mali domáci slabo pokryté, zaváňali nebezpečenstvom pre domácu bránku. Druhý gól nenechal na seba dlho čakať. Ten padol po učebnicovo zahratom rohovom kope. Po polhodine bolo zásluhou Patrika Gregu 0:2. Keď v úplnom závere prvého polčasu sa gólovo presadil aj Andrej Džadoň a Kežmarok viedol 3:0 vyzeralo to s domácimi zle-nedobre.

Úvodné minúty druhého polčasu patrili domácim futbalistom. Snažili sa streliť rýchly gól, ale obrana hostí všetky nebezpečné akcie vyriešila. Postupne opäť zobrali opraty zápasu na svoju stranu Kežmarčania. Výsledkom toho bol štvrtý gól v sieti Tatrancov, ktorý strelil 20 minút pred koncom opäť Pavol Fejerčák. Dobrú streleckú pohodu tento kežmarský útočník pretavil v hetrik. Tretí gól strelil v 82. minúte a krátko po strelení gólu ho tréner vystriedal Štefanom Gahurom. A práve tento striedajúci hráč dal streleckú bodku za stretnutím, keď päť minút pred koncom zápasu pečatil víťazstvo Kežmarku na 6:0.

Kežmarčania vyhrali zápas po zodpovednom výkone každého jednotlivca. V Tatranskej Lomnici im išla kombinácia i dodržiavanie svojho herného systému. Redakcia Kežmarského športu bola ako jediné kežmarské médium pri tomto výbornom športovom výkone kežmarských športovcov. Počasie počas zápasu bolo premenlivé. Raz pršalo, raz svietilo slnko, takže zápas nebol jednoduchý. Snáď tá dúha, ktorá sa na konci zápasu objavila nad Tatranskou Lomnicou bude akýmsi symbolickým premostením tejto sezóny, aby sme sa na jej konci mohli radovať ako dnes, po prvom súťažnom zápase.

Vysoké víťazstvo je tou najlepšou pozvánkou pre kežmarských futbalových fanúšikov, aby sa prišli pozrieť na prvý domáci zápas. Ten odohrajú kežmarskí futbalisti na domácom trávniku proti Hranovnici v nedeľu 11. 8. 2019 o 16.30 hod.

FK Vysoké Tatry – 1. MFK Kežmarok 0:6 (0:3)

Góly: 6. P. Fejerčák, 29. Grega, 44. Džadoň, 69. P. Fejerčák, 82. P. Fejerčák, 85. Š. Gahura

Žlté karty: Dolinay, Neupauer – Tomčák, Kristan, Bartko. Diváci: 100.

Zostava Kežmarku: Bartko, Kovalčík (82. Kruppa), Ondrejka, Novák, Tomčák (85. Rufus), F. Fejerčák, Kristan, Džadoň (74. Pirhala), Starinský, Grega, P. Fejerčák (82. Š. Gahura). Tréner: Pavol Fejerčák.