Od začiatku zimnej prípravy kežmarských futbalistov prešiel mesiac a tak sme sa trénera A mužstva Stanislava Kocha spýtali zopár otázok, aby fanúšikovia boli v obraze.

Ako prebieha zimná príprava?

Mužstvo začalo s prípravou na jarnú časť 10. januára. Vzhľadom na poveternostné podmienky a pracovné povinnosti hráčov sme museli dosť improvizovať v tréningovom procese. Zatiaľ sme väčšinu tréningov absolvovali v telocvični a posilňovni, kde sme sa venovali všeobecnému rozvoju telesnej prípravy hráčov .V tejto fáze prípravy sme už odohrali aj dva prípravné zápasy s mužstvami tretej ligy.

Ako hodnotíte doterajšie zápasy proti treťoligovým mužstvám?

Zápasy boli pre nás náročné. Je potrebné rešpektovať silu obidvoch treťoligistov, či Spišská Nová Ves alebo Popradu. Verím, že hráčom táto konfrontácia určite pomôže v ďalšom hernom napredovaní. Aj keď sme v týchto zápasoch ťahali za kratší koniec, hráči ukázali svoju kvalitu. V týchto zápasoch nám z rôznych dôvodov chýbali traja hráči základnej zostavy. Určite ich príchodom sa konkurencia v mužstve zvýši a na prvý majstrovský zápas budeme lepšie pripravený kondične aj herne.

Nastanú v kádri nejaký zmeny? Odchody alebo príchody?

V mužstve nastanú len minimálne zmeny. Z pracovných dôvodov odišiel Braňo Bartko do zahraničia. D. Gahura je po operácii achilovky. V riešení je príchod M. Piláta, bývalého hráča Spišskej Novej Vsi a Ružomberka a M. Rušina z Vlkoviec. Jediný problém je zatiaľ druhý brankár.

Aký máte cieľ do jarnej časti?

Cieľ do jarnej časti je jasný. Postup do vyššej súťaže a kvalitou hry pritiahnuť do hľadiska čo najviac divákov, aby sme ich čo najviac potešili.

 

Foto: Timea Kusnyírová

Zdroj: fb 1.mfk kežmarok