Zápas 6. kola 5. futbalovej ligy v skupine Podtatranskej odohrali 8. septembra 2019 kežmarskí futbalisti na domácom trávniku proti Levoči.

Bol to zápas prvého a štvrtého mužstva tabuľky a obidve mužstvá potvrdili vysokú hernú výkonnosť. Diváci mali možnosť vidieť dobrý zápas, s viacerými šancami na skórovanie na obidvoch stranách. Hostia potvrdili že vedia zahrať na súperovej pôde, bol to totiž ich štvrtý zápas vonku, no ešte v ani jednom z nich neprehrali.

Už v prvom polčase obidve mužstvá mali tutovky na skórovanie, ale diváci sa gólov nedočkali. Domáci mali územnú prevahu, ale Levočania sa prezentovali smrteľnými brejkmi. Niekedy iba zhoda nehôd v samotnej koncovke hráčov hostí boli príčinou prečo lopta neskončila v sieti domácich. Na strane domácich boli tiež situácie, z ktorých sa gól pýtal, ale buď dobrý zákrok brankára alebo zbrklosť v koncovke boli príčinou, že loptu v sieti hostí diváci v prvom polčase nevideli.

Čo sa ale nepodarilo v prvom polčase to sa podarilo hneď na začiatku druhého polčasu. Už po pár sekundách od otvorenia vyšiel hosťom rýchly brejk a Vojtuš strelil prvý gól Levoče. Domáci sa z nepríjemného momentu rýchlo otriasli. Štyri minúty od inkasovaného gólu center Filipa Fejerčáka z ľavého krídla skončil v sieti hostí a bolo 1:1. Potom sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól už nepadol.

Kežmarok stratil prvé body na domácej pôde, ale fanúšikovia nemajú byť prečo smutní, pretože hráči urobili všetko pre úspech. Každý kto prišiel na futbal videl veľmi dobrý ligový zápas z obidvoch strán, v ktorom sa stále bolo na čo pozerať.

1. MFK Kežmarok – FK 05 Levoča 1:1 (0:0)

Góly: 50. F. Fejerčák - 46. Vojtuš

Žlté karty: Ondrejka – Janečka, Vojtuš, Koršala, Bocko.

Diváci: 200.

Zostava Kežmarku: Ružbaský, Kovalčík (81. Bača), Ondrejka, Novák, Rufus (67. Tomčák), Lajčák (67. Kruppa), F. Fejerčák, Kristan, Grega, Starinský, Pirhala. Tréner: Pavol Fejerčák.