Zápas 11. kola 5. futbalovej ligy v skupine Podtatranskej odohrali kežmarskí futbalisti v nedeľu 13. októbra 2019 na domácom trávniku proti Kluknave.

Súper zo spodku tabuľky (tretia priečka zo spodu) nemal byť vyrovnaným súperom pre domácich futbalistov, ktorí atakujú špičku tabuľky (tretia priečka z vrchu tabuľky). Zápas ale ukázal, že sa asi lepšie vedia kežmarskí hráči nabudiť na kvalitnejšieho súpera, lebo v zápase sme veľa hernej kvality nevideli.

Domáci futbalisti mali stálu prevahu, ale vôbec ju nevedeli proti zhustenej obrane pretaviť v pokojné víťazstve. Na to sa poriadne nadreli, keď jediný gól strelili iba z nariadeného pokutového kopu. V závere mohli hostia, ktorí sa prakticky bránili celý zápas, vyrovnať, ale strelu z priameho kopu namierili v 90. minúte vedľa kežmarskej brány. Kežmarok si tak doma uhral „povinné“ víťazstvo a pripísal si do tabuľky potrebné tri body.

 

1. MFK Kežmarok – TJ Nový život Kluknava 1:0 (0:0)

Gól: 61. Tomčák z 11 m

Žlté karty: Grega, P. Fejerčák, Lajčák, Bartko – Chibeľ, Ontko, Bodnár, Šmida

Červená karta: 89. Novák (Kežmarok)

Diváci: 120.

Zostava Kežmarku: Bartko - Kovalčík, Ondrejka, Novák, Tomčák, Rufus (46. Svitek), Kruppa (90. Klein), F. Fejerčák, Grega (70. Gahura), Lajčák, Pirhala (46. P. Fejerčák). Tréner: Pavol Fejerčák.