V stredu 19. augusta 2020 sa uskutočnil v Kežmarku zápas druhého kola Slovenského pohára vo futbale medzi domácimi futbalistami a hosťujúcimi z Rudňan.

Zaujímavosťou duelu bol fakt, že proti sebe sa postavil líder piatej ligy Kežmarok proti lídrovi štvrtej ligy Rudňanom. Súper v doterajších štyroch zápasoch v sezóne 2020/2021 nestratil v štvrtej lige ani bod a so skóre 16:1 súťaž jasne vedie. Domácich futbalistov tak čakal náročný súper.

Zápas kvalitu súpera plne potvrdil, pretože diváci videli výborný zápas zásluhou obidvoch mužstiev. Hosťom robili od začiatku zápasu problémy kežmarské rýchle krídla Lajčák, Matalík. Tie sa niekoľkokrát dostali za chrbát obrany súpera, ale buď zlé zkončenie alebo zlá finálna prihrávka boli príčinami, že diváci v prvom polčase gól nevideli. Ten ale mohol padnúť aj na druhej strane, ale domáci gólman bravúrne zneškodnil tutovku hostí v 20. minúte.

Hostia síce cez polčas zareagovali na svoje prepadnutia na krajoch obrany, ale v druhom polčase prišlo zo strany Kežmarčanov nebezpečenstvo z inej strany. Namiesto brejkov sa domáci Kežmarčania snažili o častejšiu streľbu. Výsledkom toho boli dva zlepené góly v priebehu dvoch minút, keď úspešných domácich strelcov zdobila najmä nebojácnosť spoza šestnástky vystreliť. Uspokojenie po dvojgólovom vedení bolo potrestané inkasovaným gólom, ktorý hostia strelili prakticky hneď po začatí hry zo stredového kruhu. Domáci sa opäť pustili do súpera a výsledkom toho bol tretí strelený gól v sieti súpera. Za 10 minút tak videla pekná divácka kulisa štyri góly. V ďalších minútach mohli padnúť aj ďalšie góly, ale strelecky sa už nikto nepresadil.

Kežmarok po víťazstve nad Rudňanmi postúpil do tretieho kola SLOVNAFT CUPu. Súperom Kežmarku bude šieste mužstvo druhej ligy, Bardejov!

1. MFK Kežmarok – OŠK Rudňany 3:1 (0:0)

Góly: 61. Grega, 63. Matalík, 70. Grega – 65. Rychnavský

Žlté karty: Grega. Diváci: 400.

Zostava Kežmarku: Bartko – Ondrejka, Bača (89. Bednár), Novák, Starinský, Kristan, Matalík (90. Glodžák), Lajčák, Grega (84. Svitek), F. Fejerčák, P. Fejerčák. Tréner: Pavol Fejerčák.