Mladí kežmarskí hokejisti HKM Kežmarok do 11 rokov odohrali 2. novembra 2019 na domácom ľade ďalší súťažný zápas v Lige mladších žiakov 5. ročníka.

Ich súperom bol tabuľkový sused z Humenného. Hosťujúce družstvo bolo s dvomi remízami na predposlednom a Kežmarok bol bez bodu na poslednom mieste tabuľky.

Lepšie do duelu vstúpili hostia, ktorí viedli 0:2. Kežmarčania ale ešte do konca prvej tretiny vyrovnali na 2:2. V druhej tretine strelili hostia opäť dva góly, no Kežmarčania kontrovali v presilovke a znížili na 3:4. V závere tretiny ale hráči z Humenného strelili piaty gól a po 40 minútach bolo 3:5.

Nepriaznivý stav vyburcoval v tretej tretine domácich k nečakanej gólovej kanonáde , keď v priebehu troch minút strelili tri góly a v 48. minúte viedli 6:5. Mali tak na dosah prvé víťazstvo v súťaži, no hostia o minútu vyrovnali. Aj keď v druhej polovici tretej tretiny mali Kežmarčania dvakrát výhodu presilovej hry, početnú výhodu nevyužili a stretnutie sa skončilo 6:6. Hráči HKM Kežmarok si tak do tabuľky pripísali v ôsmom zápase prvý bod.

 

HKM Kežmarok – HK Humenské levy 6:6 (2:2, 1:3, 3:1)

Vylúčení: 3:8. Presilovky: 1:0. Diváci: 70.

Zostava Kežmarku: Heldák, Šatala – Vaško, Šelep, Cvejnová, Ovčarík, T. Olekšák, Panáček, Ryša, Pirhala, D. Olekšák, Capák, Mozden, Pavlík, Kapral, Vaščura, Rušin, Matejovský, Kopper. Tréner: Martin Klempa.