Letná príprava by bola za normálnych okolností v plnom prúde. Situácia s koronavírusom ale robí „neplechu“ aj v hokejovom klube HKM Kežmarok.

Dnešná doba je taká, že aj u mladých športovcov sa veľmi často objavujú viac či menej závažné zdravotné problémy. Táto situácia je aktuálna aj v klube HKM Kežmarok. Preto sa vedenie klubu rozhodlo zorganizovať liečebný pobyt pre viac ako 30 hráčov, ktorým zdravotné prehliadky odhalili určité špecifické nedostatky. Prvotný plán bol ho absolvovať hneď po konci sezóny, no kvôli pandémii koronavírusu ho uskutočnili až v máji.

S chlapcami či dievčatami sa vedenie klubu presunuli v pondelok 18. 5. 2020 do Dolného Smokovca, kde sa im bude snažiť pomôcť po zdravotnej stránke vďaka skvelým podmienkam v rámci NÁRODNÉHO ÚSTAVU DETSKEJ TUBERKULÓZY A RESPIRAČNÝCH CHORÔB N.O. DOLNÝ SMOKOVEC. 

„Po zdravotných prehliadkach našich chlapcov a dievčat sa ukázalo, že približne tretina z nich trpí nepríjemnými zdravotnými problémami. Týka sa to respiračných, srdcovo cievnych a iných nedostatkov. V minulosti to bolo nemysliteľné, že aby boli zdravotné výsledky športovcov tak nepriaznivé,“ rozhovoril sa o dôvode cesty do Vysokých Tatier člen športovej rady HKM Kežmarok Martin Klempa.

Členovia klubu sa tu v prvom rade musia dať ako tak zdravotne do poriadku, aby mohli podávať podobné výkony ako ich zdraví spoluhráči či protivníci. Absolvujú špecializované procedúry a v rámci voľného času sa zúčastnia aj jedného tréningu za deň. „Nemôžeme ich len tak vypnúť z tréningového procesu, no v prvom rade im chceme pomôcť po zdravotnej stránke. Pri niektorých testoch sme sa až chytali za hlavu, aké výsledky sa ukázali. Aby však nezaostali za spoluhráčmi, pripravili sme pre nich aj tréningové jednotky. Tie sú vedené podľa prísnych pravidiel, ktoré nám momentálne nariaďujú aj zákony. To platí aj o ostatných, ktorí ostali doma. Tí majú pripravené tréningové plány vďaka videám, ktoré im zasielame priamo domov a neskôr kontrolujeme ich prevedenia,“ doplnil tréner Klempa.

Je potešiteľné, že vedenie klubu myslí aj na zdravotnú stránku každého svojho zverenca. Preto vítame zorganizovanie liečebného pobytu pre mladých kežmarských hokejistov v blízkom liečebnom ústave. Veríme, že aj ďalšie športové kluby si z toho zoberú príklad a pomôžu svojim zverencom o vyliečenie všetkých zdravotných rán po ukončení súťažnej sezóny.

 

Zdroj a foto: hkm kežmarok