Druhý súťažný zápas v druhej hokejovej lige odohrali kežmarskí hokejisti 5. októbra 2019 na domácom ľade proti Gelnici.

Úvodná tretina duelu bola veľmi nervózna. Na každej strane bolo vylúčených po päť hráčov, ale diváci našťastie uvideli aj góly. Domáci dvomi gólmi Ištocyho išli do vedenia 2:0, ale hostia stačili do konca tretiny znížiť na rozdiel gólu.

Na začiatku hostia vyrovnali z prvej premenenej presilovky na 2:2 a začalo sa odznova. Onedlho však už Gelnica viedla. Keď v priebehu jednej minúty si išli sadnúť na trestnú lavicu dvaja Kežmarčania hostia si túto šancu, odskočiť Kežmarku na rozdiel dvoch gólov, nenechali vziať, presilovku využili a stav zápasu bol 2:4. O minútu neskôr ale domáci Wesselényi znížil na rozdiel gólu a bolo opäť o čo hrať. V polovici zápasu sa ale potvrdila veľká nervozita v zápase a prišli ďalšie vylúčenia, s väčším počtom na domácej strane. Kežmarčania v oslabení ale strelili Huszárikom svoj štvrtý gól a vyrovnali stav na 4:4. Hostia inkasovaným gólom znervózneli, čo vyústilo do dvoch domácich presiloviek, ale tie Kežmarčania nevyužili.

Tretia tretina začala tradične, vylúčením. Výhodu presilovej hry mali hostia, ale gól v nej nepadol. V polovici tretej tretiny dostali výhodu presilovej hry aj domáci. Tú síce nevyužili, ale krátko po nej sa strelecky presadil Richard Kopkáš a Kežmarok viedol sedem minút pred koncom 5:4. Tesný náskok už domáci hokejisti nepustili, ba naopak, Huszárik pečatil minútu pred koncom šiestym gólom víťazstvo Kežmarku 6:4.

MHK Kežmarok – HC Rebellion Gelnica 6:4 (2:1, 2:3, 2:0)

Góly: 8. Ištocy (Ľubimov, Wesselényi), 9. Ištocy (Huszárik), 30. Wesselényi, 34. Huszárik, 53. Kopkáš (Wesselényi), 59. Huszárik (Pisarčík, Ištocy) – 15. Laškody, 23. Lapšanský, 26. Chmeľ, 29. Lapšanský

Vylúčení: 12:9, plus Gross (Gelnica) na 10 min. Presilovky: 0:2. Strely: 27:34. Diváci: 200.

Zostava Kežmarku: Talár, Anovčin – Leško, L. Svitana, Tomeček, Zavaľňuk, Jarembák, Smolen, Ištocy, Š. Pisarčík, Huszárik, R. Kopkáš, T. Jankura, Ľubimov, Wesselényi, B. Zwick, Hohol. Tréner: Milan Jankura, st.