V nedeľu 13. marca 2022 sa uskutočnil štvrtý štvrťfinálový zápas play-off druhej hokejovej ligy medzi domácim MHK Kežmarok a mužstvom z Partizánskeho.

Kežmarok viedol v sérii 2:1, takže domáci mali jasný cieľ rozhodnúť sériu vo svoj prospech už v tomto zápase, aby nemuseli cestovať do Partizánskeho. Zápas ale lepšie začali hostia, ktorí išli do vedenia už v piatej minúte. V 11. minúte Ištocy vyrovnal, ale hostia strelili pred koncom tretiny druhý gól.

V druhej tretine Kežmarčania otočili nepriaznivý stav. Po využitej presilovke Kramárom a gólom Janáčka viedol Kežmarok 3:2, ale hostia ešte stačili vyrovnať. V závere tretiny mali hostia výhodu presilovej hry, ale gól padol do ich siete. Kežmarok posunul do vedenia gólom v oslabení Bednarčík, ktorý pečatol stav 4:3 po druhej tretine.

V tretej tretine sa domáci hokejisti zamerali viac na obranu. Hostia už nemali čo stratiť a častejšie boli pred kežmarskou bránou, ale domáci sa úspešne bránili. Naopak po jednom z brejkov sa podarilo zásluhou Pavlova skórovať a posunúť Kežmarok do dvojgólového vedenia, ktorý sa už do konca zápasu nezmenil a Kežmarok vyhral 5:3.

Kežmarok vyhral štvrťfinálovú sériu 3:1 a postúpil do semifinále play-off.

MHK Kežmarok – HK Iskra Partizánske 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

Góly: 11. Ištocy (Lapšanský), 21. Kramár (Huszárik) PH, 32. Janáček (Krempaský, Polomský), 38. Bednarčík OS, 49. Pavlov (Bednarčík) - 5. Gergel, 17. Školka PH, 35. Gergel

Vylúčení: 7:7. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:0. Diváci: 300.

Zostava Kežmarku: Just, Križan - Krmenčík, Kramár, Cvejn, Šoltés, Pisarčík, Tomeček, Findura, Kostyšák – Ištocy, Lindeman, Bednarčík, Uram, Jabrocký, Renčok, Huszárik, Pavlov, Lapšanský, Krempaský, Polomský, Janáček. Tréner: Miroslav Škovira.