V sobotu 26. marca 2022 sa skončil pre kežmarských hokejistov cieľ pre túto sezónu, ktorým bol postup do prvej hokejovej ligy. Tretí zápas s Trebišovom na domácom ľade prehral v predĺžení a súper tak vyhral sériu 3:0 na zápasy.

Z trebišovského ľadu nedoviezli kežmarskí hokejisti ani jedno víťazstvo, a tak sa museli snažiť o to, aby dvakrát vyhrali doma. Zápas s Trebišovom nemali rozohraný zle. Viedli 1:0 a v tretej tretine i 2:1, ale práve keď mali súpera doraziť a streliť mu tretí gól, inkasovali gól vo vlastnej presilovej hre. I prvý gól inkasovali Kežmarčania v presilovke, a tak paradoxne po dvoch góloch v oslabení sa zápas dostal až do predĺženia. V ňom mal viac šťastí súper zo Zemplína a gólom v siedmej minúte rozhodol o svojom víťazstve a tým aj o postupe do finále druhej hokejovej ligy.

MHK Kežmarok – HK STEEL TEAM Trebišov 2:3 (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 9. Pavlov (Lapšanský), 45. Jabrocký (Uram) – 19. Matis OS, 50. Hančák OS, 67. Stríž

Vylúčení: 2:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:2. Diváci: 300.

Zostava Kežmarku: Just - Krmenčík, Cvejn, Cvengroš, Hodorovič, Šoltés, Tomeček, Findura, Kostyšák – Ištocy, Lindeman, Bednarčík, Huszárik, Pavlov, Lapšanský, Uram, Jabrocký, Renčok, Krempaský, Kolesár, Janáček. Tréner: Miroslav Škovira.