V stredu 17. novembra 2021 odohrali kežmarskí hokejisti ďalší zápas v 2. hokejovej lige. Za ním mali cestovať do Košíc, kde ich súperom mal byť miestny klub HK, ale zápas odohrali na kežmarskom zimnom štadióne.

Prvá tretina bola vyrovnaná s malým počtom gólových príležitostí. V tej druhej sa už tempo viditeľne zrýchlilo. Začali pribúdať aj šance a po jednej z nich padol aj gól do košickej bránky. Pavlov ušiel po pravom krídle a presnoustrelou v 24. minúte otvoril skóre zápasu. Domáci otvorili obranu a o tri minúty inkasovali opäť. Tentoraz po vyšachovaní obrany domácich a prihrávke Ištocyho strieľal Bednarčík do prázdej brány, 0:2. Potom prišli tri presilovky domácich, ale ani v jednej Košičania gól nedali, naopak, v tej poslednej ušiel obrancom Jabrocký a 17 sekúnd pred koncom tretiny zvýšil na 3:0 pre Kežmarok.

Keď v druhej minúte tretej tretiny Olejník zvýšil už na 4:0 pre Kežmarok, zápas bol prakticky rozhodnutý. Domáci síce stačili znížiť z ďalšej presilovky v 48. minúte na 1:4, ale Kežmarčania o minútu neskôr piatym gólom, ktorý strelil Ištocy, si poistili víťazstvo.  Domáci sa stále ale nevzdávali a ďalšími dvomi gólmi, ten druhý dokonca vo vlastnom oslabení, znížili na 3:5. Potom mali dokonca presilovú hru, ale v nej inkasovali päť minút pred koncom šiesty gól, ktorý strelil Ištocy. V rovnakej presilovke ale ešte stačili aspoň znížiť na konečných 4:6. Kežmarok si tak z metropoly východu odviezol pod Tatry plný bodový zisk.

HK Košice – MHK Kežmarok 4:6 (0:0, 0:3, 4:3)

Góly: 48. Patlevič PH, 50. Hladoník, 53. Hladoník OS, 57. Bartoš PH - 24. Pavlov (Jankura, Kramár), 27. Bednarčík (Ištocy, Kostyšák), 40. Jabrocký OS, 42. M. Olejník (Findura, Kolesár), 49. Ištocy (Kramár), 55. Ištocy (Bednarčík) OS

Vylúčení: 2:7. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:2.

Zostava Kežmarku: Just (Kirol) - Cvejn, Kramár, Findura, Krmenčík, Kostyšák, Harendarčík - Polomský, Ištocy, Bednarčík, Lapšanský, Jabrocký, Pisarčík, Huszárik, Olejník, Kolesár, Jankura, Krempaský, Pavlov. Tréner: Miroslav Škovira.

Aktuálnu tabuľku 2. hokejovej ligy nájdete na titulnej strane Kežmarského športu (www.kezmarskysport.sk)