Cez víkend (9. – 10. 4. 2022) odohrali kežmarskí hokejisti v súbojoch o tretie miesto v druhej hokejovej lige dva zápasy na domácom ľade. Po dvoch prehrách v Púchove prehrávali v sérii 0:2, a tak museli obidva zápasy vyhrať, ak si chceli vybojovať v súťaži bronzovú priečku.

Zápasy to boli trochu nezvyčajné, pretože prehratý zápas vyhrali a vyhraný prehrali. V sobotňajšom zápase prehrávali so súperom už 1:4, no kežmarskí hokejisti zdvihli hlavy a zápas výsledkovo otočili, keď zvíťazili 7:5.

V nedeľu najskôr viedli 1.0, súper otočil na 1:2, ale Kežmarčania v poslednej tretine strelili dva góly a mali na dosah víťazstvo. Súper ale v poslednej minúte odvolal brankára a v šestici strelil vyrovnávajúci gól. V predĺžení sa hralo iba 39 sekúnd a súper strelil rozhodujúci štvrtý gól a tým aj získal potrebné tretie víťazstvo v sérii. Kežmarok tak skončil v sezóne 2021/2022 na celkovom štvrtom mieste v druhej hokejovej lige. Súťaž vyhral Trebišov pred Rimavskou Sobotou a Púchovom.

MHK Kežmarok – MŠK Púchov 7:5 (1:2, 4:1, 2:0)

Góly: 4. Renčok (Kolesár, Krmenčík), 26. Krmenčík (Pavlov, Uram) PH, 32. Krmenčík (Pavlov) PH, 39. Krmenčík (Jabrocký), 40. Bednarčík (Huszárik, Hodorovič), 55. Pavlov (Renčok, Uram), 60. Renčok – 15. Zemko PH, 20. Zúbek PH, 23. Zemko, 24. Kanaet, 33. Zemko

Vylúčení: 11:8, plus Tomeček – Božík 5+DKZ. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0.

Zostava Kežmarku: Just, Križan - Cvejn, Pisarčík, Cvengroš, Hodorovič, Krmenčík, Tomeček, Harendarčík – Ištocy, Lindeman, Bednarčík, Huszárik, Pavlov, Lapšanský, Uram, Jabrocký, Polomský, Krempaský, Renčok, Kolesár. Tréner: Miroslav Škovira.

MHK Kežmarok – MŠK Púchov 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)

Góly: 23. Renčok (Ištocy), 50. Lindeman (Hodorovič, Krmenčík) PH, 52. Huszárik (Lindeman) – 30. Húska, 38. Ladecký, 60. Brňák, 61. Putala

Vylúčení: 7:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Kežmarku: Križan - Cvejn, Pisarčík, Cvengroš, Hodorovič, Krmenčík, Tomeček, Harendarčík – Ištocy, Lindeman, Bednarčík, Huszárik, Pavlov, Lapšanský, Uram, Jabrocký, Polomský, Krempaský, Renčok, Kolesár. Tréner: Miroslav Škovira.