V stredu 8. marca 2023 sa odohral v Detve rozhodujúci piaty zápas o postup do semifinále play-off v druhej hokejovej lige medzi domácimi hokejistami a hosťujúcimi hráčmi z  Kežmarku.

Prvá tretina bola plná bojovnosti a vzájomných stretov. Bola herne vyrovnaná, ale domáci v nej dokázali dvakrát skórovať. Prvý gól do kežmarskej siete padol po strele Španka od modrej čiary a druhý v prečíslení 2 na 1, keď sa presadil Chamula. Kežmarčania boli často nebezpeční pred bránou, ale chýbal im pred ňou väčší dôraz a vyslali na brankára domácich málo nebezpečných striel.

Na začiatku druhej tretiny mali výhodu prvej presilovej hry domáci, ale Kežmarčania zahrali oslabenie veľmi dobre a oslabenie ubránili. Z nevinnej akcie v 25. minúte ale padol už tretí gól do kežmarskej brány, keď nepríjemné nahodnie pred kežmarskú bránu spoza brány skončilo za bránkovou čiarou. Potom mala Detva výhodu ďalšej presilovej hry, ale ani v nej domáci neskórovali. Naopak, krátko po nej strelil Kubus prvý gól Kežmarku, ktorým znížili na 3:1. O štyri minúty neskôr, ale domáci opäť využili prečíslenie 2 na 1 a strelili štvrtý gól.

Záverečná tretina už bola veľmi nervózna. Na jej začiatku Kežmarčania nevyužili svoju prvú presilovku, potom prišla presilovka domácich a hneď 5 na 3. Obidve početné výhody domáci využili a bolo prakticky po zápase. Hostia vystriedali hneď po inkasovanom góle brankárov, ale skóre sa už nezmenilo. Vedenie 6:1 si už Detva postrážila, vyhrala tým sériu  3:2 na zápasy a postúpila do semifinále play-off. Pre kežmasrských hokejistov sa sezóna 2022/2023 skončila.

 

HK Detva – MHK Kežmarok 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 11. Španko, 19. Chamula, 25. Koniar, 50. Španko PH, 50. Pohanka PH - 29. Kubus (Dzivjak, Bednarčík)

Vylúčení: 4:8, plus 5+DKZ Hudák – 5+DKZ Bednarčík, Dzivjak. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0.

 

Zostava Kežmarku: Just (50. Fekete) – Hodorovič, Krmenčík, Bukovina, Cvengroš, Cvejn, Findura, Tomeček – Bednarčík, Kubus, Pavlov, Piatak, Jabrocký, Dzivjak, Lindeman, Lapšanský, Huszárik, Krempaský, Džerenga, Krigovský. Tréner: Ivan Bednár.