Hokejisti vyhrali v Sabinove

V druhej hokejovej lige odohrali kežmarskí hokejisti 12. októbra 2019 súťažný zápas v Sabinove.

Po domácom víťazstve v predchádzajúcom zápase proti Gelnici odcestovali kežmarskí hokejisti na Šariš v lepšej nálade a s cieľom pokúsiť sa zabodovať aj na súperovom ľade.

Vo vyrovnanej prvej tretine rozhodla prvá presilovka Kežmarku, v ktorej ale gól strelili hráči Sabinova. Domáci hrali v prvej tretine až tri presilovky, ale početnú výhodu nevyužil a Kežmarku sa nepodarilo podobný kúsok ako domácim, a to streliť gól v oslabení, stav 1:0 svietil na svetelnej tabuli aj po 20 minútach.

Sen o získaní sa pre Kežmarčanov začal rozplývať po dvoch inkasovaných góloch, ktoré dostali v 28. minúte za 22 sekúnd. Domáci išli do vedenia 3:0. Hostia tak museli otvoriť obranu a začať hrať vabank. Ich odvaha bola ocenená už o 41 sekúnd, kedy strelili svoj prvý gól. Po prihrávke Kopkáša ho strelil Jozef Hohol, 3:1. Kežmarčania sa gólom vrátili do zápasu a gólmi Ľubimova a Jarembáka, ktorým prihrával Wesselényi vyrovnali do konca tretiny na 3:3!

Zdalo sa, že kto dá v tretej tretine prvý gól, ten zápas vyhrá. Ten strelili domáci, ale na neho stačili Kežmarčania Kopkášom vyrovnať tri minúty pred koncom. Herná nedisciplinovanosť kežmarských hráčov, ale poskytla domácim v záverečnej minúte zápasu zbytočnú presilovú hru. Našťastie v oslabení v riadnom hracom čase Kežmarčania neinkasovali a bolo jasné, že domov si odvezú zo Sabinova minimálne bod.

Na začiatku predĺženia dohrávali domáci presilovku. Aj keď sa Kežmarčania jej ubránili, rovnovážny stav trval iba 9 sekúnd a opäť hral Kežmarok v oslabení. Zdá sa, že nedisciplinovanosť je hlavným problémom kežmarských hráčov v tejto súťaži. Aj toto oslabenie Kežmarčania prežili bez inkasovaného gólu a preto o víťazovi stretnutia rozhodli až samostatné nájazdy. V nich boli šťastnejší Kežmarčania. Rozhodujúci gól strelil Šimon Pisarčík a Kežmarok vyhral v Sabinove 5:4 po samostatných nájazdoch.

HK Sabinov – MHK Kežmarok 4:5 sn (1:0, 2:3, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 18. Kivader, 28. Korvín, 28. Kivader, 47. Segľa – 29. Hohol (Kopkáš), 38. Ľubimov (Wesselényi), 40. Jarembák (Wesselényi), 57. Kopkáš (Wesselényi, Ištocy), sn Pisarčík

Vylúčení: 4:11. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0.

Zostava Kežmarku: Glosár, Anovčin – L. Svitana, Š. Pisarčík, Tomeček, Zavaľňuk, Hohol, Jarembák, Smolen, Ištocy, Huszárik, Kolesár, R. Kopkáš, T. Jankura, Ľubimov, Wesselényi, B. Zwick. Tréner: Milan Jankura, st.