V sobotu 9. októbra 2021 odohrali kežmarskí hokejisti v 2. hokejovej lige druhý ligový zápas.

Odohrali ho v Rimavskej Sobote a začali veľmi zle, keď po 11 minútach prehrávali 3:0. V prvej tretine ale dokázali znížiť tento trojgólový náskok súpera a gólmi KrupuLapšanského sa do kabín išlo už iba za stavu 3:2. Gól Kolesára v závere druhej tretiny dodal hosťom do záverečnej tretiny sebavedomia, no začali ju nešťastne, keď ponúkli domácim hneď na začiatku presilovú hru. Tí ju nepremenili, no o šesť minút nevyužili početnú výhodu ani hostia. Napriek tomu, ale Kežmarčania išli do vedenia, keď v 52. minúte strelil štvrtý gól Pavlov a prvýkrát tak v zápase viedli. V závere tretej tretiny mali domáci výhodu hrať ešte dve presilovky, pár sekúnd aj 5 na 3, ale Kežmarčania si tesné víťazstvo ubránili a odvážajú si z Rimavskej Soboty dôležité víťazstvo!

HKM Rimavská Sobota – MHK Kežmarok 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Filipiak, 11. Špankovič PH, 11. Mlynčár – 13. Krupa (Kolesár, Ištocy), 18. Lapšanský (L. Olejník, Pisarčík), 35. Kolesár (Krupa, Cvejn), 52. Pavlov (L. Olejník, Lapšanský)

Vylúčení: 6:7. Presilovky: 1:0.

Zostava Kežmarku: Just – Kramár, Cvejn, Hodorovič, Pisarčík, Findura, Cvengroš, Kostyšák, Tomeček, Harendarčík – Polomský, Lindeman, Bednarčík, L. Olejník, Pavlov, Lapšanský, Krupa, Ištocy, Kolesár, Svitana, Krempaský, Tenkel. Tréner: Miroslav Škovira.

Aktuálnu tabuľku 2. hokejovej ligy nájdete na titulnej strane Kežmarského športu (www.kezmarskysport.sk)