Po domácej prehre s tradičným rivalom z Plzne (1:3), ktorú hokejisti Kladna dostali v piatok 10. 1. odohrali Rytieri v nedeľu 12. 1. 2020 súboj u lídra, na pôde pražskej Sparty. V bránke hostí bol opäť kežmarský brankár Denis Godla a po dlhšom čase sme videli na ľade aj Jaromíra Jágra.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim hokejistom. Sparta otvorila skóre zápasu už po 86 sekundách. Kladno vyrovnalo Zikmundom v 9. minúte v prvej presilovej hre zápasu, ale o dve minúty už Sparta opäť viedla zásluhou Řepíka, ktorý naviac zranil nášho gólmana. Denis ale sa z tvrdého nárazu s útočníkom Sparty dostal a pokračoval v zápase. Hosťujúci Melka o ďalšie dve minúty vyrovnal na 2:2. Do kabín ale išli domáci hráči predsalen s náskokom jedného gólu, pretože tri minúty pred koncom strelil tretí gól lídra Říčka.

Druhá tretina patrila domácim hokejistom, ale gólovo sa presadil iba v 28. minúte opäť Říčka. Sparta viedla už 4:2 a zdalo sa, že favorit kráča pohodlne k trom bodom. Hostia sa ale nevzdali a ešte do konca tretiny vyrovnali. Najskôr O´Donnell a potom Vampola vyrovnali skóre na 4:4.

Na začiatku tretej tretiny skóroval v presilovke Jaromír Jágr a Kladno v 43. minúte viedlo 5:4. Hráči Sparty vyvinuli na súpera veľký tlak, ale Denis Godla podržal svoje mužstvo a naopak, v 47. minúte sa strelecky presadil hosťujúci Bláha a bolo 4:6. Na hokejky domácich hráčov pribudla nervozita a Jágrovi stačilo iba 19 sekúnd, aby v ďalšej presilovke strelil ďalší gól Rytierov, ktorí viedli 10 minút pred koncom tretiny 7:4. Pohodu na hokejkách hráčov Kladna potvrdzuje gól číslo osem, ktorý strelili Rytieri vo vlastnom oslabení. Domáci hrali bez brankára 6 na 4, ale po chybe na modrej zvýšil Strnad na 8:4, čím pečatil šokujúci výsledok z Prahy! Strely na bránu: 38:28.

Výsledok je doslova šokom pre domácich, ktorí sú na prvom mieste v tabuľke a ťahali päť zápasov bez prehry. Inkasovať doma osem gólov je taktiež veľké prekvapenie, čo ocenili najmä fanúšikovia z Kladna, pre ktorých je pražská Sparta najväčším hokejovým rivalom. Víťazstvom sa Kladno udržalo na desiatej priečke tabuľky.

Pred vyše 14 tisícmi divákmi chytil Denis Godla z 38 striel 34, čo je 89,47 percentná úspešnosť.