V piatok 18. augusta 2023 sa uskutočnil na kežmarskom zimnom štadióne prvý zápas nového hokejového klubu v Kežmarku HK Králi Kežmarok. Ich súperom bol účastník prvej hokejovej ligy AquaCity Pikes Poprad, ako rezerva popradského A mužstva a do uplynulej sezóny ako dlhoročný účastník prvej ligy, mužstvo z Levíc.

Úvodné slávnostné buly historického zápasu vhodil viceprimátor mesta Kežmarok Jozef Matia. Potom sa už začal pred 350 divákmi prvý zápas kežmarských Kráľov.

Výsledkovo sa domáca premiéra Kráľom nevydarila, no majú ju už herne úspešne za sebou a môžu sa už od tohto súboja odraziť k lepším výkonom. Domáceho trénera Richarda Šechného, ktorý v Kežmarku kedysi odohral dve extraligové sezóny, určite potešil najmä fakt, že po nelichotivom úvode, keď Kežmarok prehrával v zápase už 0:3 sa prvýkrát do siete súpera strelecky presadil jeho syn Richard. Ten svojim číslom na drese (24) sa iba pripomenul domácim fanúšikom, že ikonické číslo sa prebudilo.

V prvej tretine mali hostia výbornú produktivitu, keď strelili až štyri góly. Domáci sa v druhej tretine zlepšili v obrannej činnosti a dvomi gólmi sa dostali k súperovi na rozdiel jedného gólu. Tým povzbudili domácich priaznivcov, pretože hráči ukázali, že napriek nepriaznivému stavu dokázali stiahnuť manko troch gólov (0:3, 1:4) na rozdiel jediného. Škoda, že na začiatku tretej tretiny domáci inkasovali dva rýchle góly, pretože zápas by bol do konca ešte poriadne dramatický. Takto zaujal už iba štvrtý gól v sieti súpera, ktorý strelili domáci na konci zápasu a pästný súboj domáceho Richarda Šechného s hosťujúcim Krasnožonom. I to potvrdzuje, že každý domáci hráč naplno bojuje o to, aby sa dostal do základnej zostavy pre súťažnú sezónu.

 

HK Králi Kežmarok – AquaCity Pikes Poprad 4:6 (1:4, 2:0, 1:2)

Góly: 18. Šechný (Olejník), 26. Ró. Huna (Ri. Huna), 40. Škrek (Korenko), 54. Škrek (Danielčak) – 1. Peresunko, 9. Semančík, 17. Kylnar, 19. Vorona, 42. Peresunko, 46. Pohl

Vylúčení: 9:8, plus Šechný – Krasnožon 5+DKZ. Presilovky: 0:0. Diváci: 350.

Zostava Kežmarku: Varša – Korenko, Kaščák, Hudec, Lehocký, Romanov, Škrek, Petran – Frankovič, Vybíral, Danielčák, Miškuf, Olejník, Oško, Ri. Huna, Novogurský, Šechný, Ró. Huna, Komloš. Tréner: Richard Šechný.

 

Foto: FANKLUB HK Králi Kežmarok