V sobotu 19. novembra 2022 odohrali kežmarskí hokejisti v Gelnici ďalší zápas v druhej hokejovej lige.

V zápase boli favoritom hostia, ktorí v súťaži nestratili doteraz ani bod. Do zápasu ale vstúpili lepšie domáci, ktorí išli v 7. minúte do vedenia. Kežmarčania ale ešte do konca prvej tretiny vyrovnali. Druhá tretina začala nečakane, keď už v siedmej sekunde poslal Bednarčík Kežmarok do vedenia. Domáci dokázali toto jednogólové manko zmazať, no hostia v poslednej minúte išli opäť do vedenia.

Na začiatku tretej tretiny využili domáci hráči presilovku a vyrovnali na 3:3. Potom mala Gelnica výhodu až troch presilových hier za sebou, ale gól do kežmarskej siete nepadol. Ten padol až v predĺžení, ktorým domáci Šumichrast rozhodol o víťazovi zápasu. Kežmarčania tak v Gelnici prvýkrát prehrali, no ostávajú v tabuľke na prvom mieste.

HK Slovan Gelnica – MHK Kežmarok 4:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 7. Faith, 35. Uhrin, 42. Hladoník PH, 64. Šumichrast – 14. Dzivjak (Šoltés), 21, Bednarčík (Kubus), 40. Huszárik (Bednarčík, Kubus)

Vylúčení: 3:7. Presilovky: 1:0.

Zostava Kežmarku: Madarasz, Just – Hodorovič, Krmenčík, Cvejn, Harendarčík, Findura, Šoltés, Kostyšák, Tomeček, Huszárik, Kubus, Bednarčík, Jabrocký, Lindeman, Dzivjak, Olejník, Ištocy, Polomský, Džerenga, Pavlov, Lapšanský. Tréner: Ivan Bednár.

Aktuálnu tabuľku 2. hokejovej ligy nájdete na titulnej strane Kežmarského športu (www.kezmarskysport.sk).