V sobotu 12. marca 2022 sa uskutočnil tretí štvrťfinálový zápas play-off druhej hokejovej ligy medzi domácim MHK Kežmarok a mužstvom z Partizánskeho. Kežmarok viedol v sérii, hranej na tri víťazné zápasy, 2:0, a tak jasným cieľom domácich hokejistov bolo ukončiť túto sériu domácim víťazstvom.

Ten, kto si myslel, že to bude pre domácich hráčov už iba povinná jazda, tak sa veľmi mýlil. Hostia zavreli svoju modrú čiaru a pre Kežmarčanov bol počas prvej tretiny problém sa cez túto obranu dostať. Šancí na domácich hokejkách veľa nebolo, a tak prišli dva gólové tresty do siete domácich. Góly prišli počas hry 4 na 4 v priebehu pol minúty a keďže Kežmarčania do konca tretiny gólovo neodpovedali, stav po prvej tretine bol 0:2.

Druhá tretina priniesla rovnaký obraz. Hostia sa zamerali na pozornú obranu a táto taktika im vychádzala. Domáci tlačili, ale kontaktný gól neprichádzal, Naopak, ten padol do domácej siete a keďže hostia bránili dobre, stav po 40 minútach bol 0:3.

Na začiatku tretej tretiny neprišiel gól z domácej hokejky, a tak sa pomaly zakrádala do myslí nervozita. Prišli domáce vylúčenia a jednu presilovú hru hostia využili na strelenie štvrtého gólu do domácej siete. Domáci sa snažili čosi urobiť z výsledkom, ale trvalý tlak na bránu Partizánskeho nepriniesol gólové ovocie. Naopak na trestnej lavici bolo čím ďalej tým viac Kežmarčanov a odtiaľ sa góly nedávajú, skôr naopak. V druhej polovici tretej tretiny Kežmarčania ale vystupňovali svoj tlak a diváci sa dočkali aj prvého gólu v sieti hostí. Strelecky sa presadil Huszárik, ktorý znížil v 52. minúte na 1:4. Po prvom strelenom góle dostali domáci krídla a o štyri minúty strelil Pisarčík druhý gól Kežmarku. V závere to už bola hra na vabank. Domácim hokejistom sa podarilo streliť aj tretí gól. Ten ale padol z hokejky Jabrockého až 26 sekúnd pred koncom tretiny. Na vyrovnanie tak zostávalo Kežmarčanom málo času. Skúsili hrať ešte bez brankára, ale desať sekúnd pred koncom hostia strelili piaty gól, ktorým rozhodli duel vo svoj prospech.

V Kežmarku tak uvidíme aj štvrtý zápas medzi týmito súpermi, ktorý sa uskutoční v nedeľu 13. 3. 2022 o 17.30. Stav série je 2:1 pre Kežmarok.

MHK Kežmarok – HK Iskra Partizánske 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)

Góly: 52. Huszárik (Ištocy), 56. Pisarčík (Bednarčík), 60. Jabrocký (Uram, Renčok) - 10. Školka, 10. Hvizdoš, 25. Peniaška, 43. Hvizdoš PH, 60. Školka

Vylúčení: 7:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 300.

Zostava Kežmarku: Just, Križan - Krmenčík, Kramar, Cvejn, Šoltés, Cvengroš, Pisarčík, Tomeček, Kostyšák – Ištocy, Lindeman, Bednarčík, Uram, Jabrocký, Renčok, Huszárik, Pavlov, Renčok, Krempaský, Polomský, Janáček. Tréner: Miroslav Škovira.