Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) sa na svojom zasadnutí zaoberal schvaľovaním licencií pre štart klubov v jednotlivých seniorských súťažiach. 

Extraligové licencie bude schvaľovať v rámci jedného bloku v najbližších dňoch, keďže je potrebné, aby jeden subjekt ešte doplnil podklady týkajúce sa vyrovnania záväzkov.

Výkonný výbor SZĽH schválil licenciu na štart v TIPOS Slovenskej hokejovej lige všetkým dvanástim účastníkom s tým, že v dvoch prípadoch eviduje zámer postúpiť súťažnú licenciu na iný subjekt. „Všetkých dvanásť účastníkov splnilo podmienky pre štart v súťaži SHL. V prípade HK Martin a HC 21 Prešov však evidujeme už skôr medializovaný zámer klubov postúpiť licencie na iné subjekty. V rámci prevodu licencií však musia splniť všetky legislatívne podmienky a následne bude prevod licencie schvaľovať Výkonný výbor SZĽH,“ vysvetlil aktuálny stav v našej druhej najvyššej súťaži generálny sekretár SZĽH a člen Výkonného výboru SZĽH Miroslav Lažo.

Druhá liga seniorov by mala mať v nadchádzajúcej sezóne štrnásť účastníkov. Zatiaľ bolo schválených 13 licencií. „Výkonný výbor bol informovaný, že o jednu voľnú licenciu, teda štrnástu, sa uchádza jeden žiadateľ, ktorý bol po minulé sezóny tradičným účastníkom druhej ligy. Toho po splnení potrebných úkonov bude Výkonný výbor SZĽH dodatočne schvaľovať,“ potvrdil Miroslav Lažo.

V prípade extraligy žien, ktorá bude po novom niesť mediálny názov Slovenská ženská hokejová liga, bolo schválených deväť súťažných licencií. Titul budú obhajovať hráčky MHK Martin.

Účastníci seniorských súťaží SZĽH v sezóne 2023/2024:

 

 TIPOS Slovenská hokejová liga
1. Modré Krídla Slovan
2. HK Spartak Dubnica
3. Aquacity Pikes (HK Levice) 
4. HK Martin (zámer postúpiť licenciu do HC Prešov)
5. HK  ´95 Považská Bystrica
6. HC 21 Prešov (zámer postúpiť licenciu do HK Králi Kežmarok)
7. HKM Rimavská Sobota
8. HK ESMERO Skalica
9. HC TOPOĽČANY
10. HK Gladiators Trnava
11. HK Indian Žiar nad Hronom
12. VLCI Žilina

 

2. Liga seniorov
1. HK Bardejov
2. HK Brezno
3. HK Detva
4. HK Slovan Gelnica
5. MHK Dolný Kubín
6. HO HAMIKOVO O.Z Hamuliakovo 
7. MHK Kežmarok
8. MHA Martin
9. HK Slovan Levice
10. MšK Púchov
11. HK Sabinov
12. Hockey Club Dukla Senica
13. HK Steel Team Trebišov
14. voľná licencia

 

Slovenská ženská hokejová liga
1. ICE DREAM Čaňa
2. MHK Martin
3. ŽHK Michalovce
4. ŽHK POPRAD
5. ŽHK 2000 ŠARIŠANKA Prešov
6. HC Spišská Nová Ves
7. ŽHKm Zvolen
8. VLCI Žilina - mládež
9. HC ŠKP Bratislava

 

Zdroj: hockeyslovakia.sk