Ak sa zaujímate o zákulisie NHL určite vás zaujímajú i platy hokejistov, ktorí hrajú v tejto vybranej spoločnosti.

Bývalý hokejový skaut pre CHL a NHL agentúry Peter Humeník nám poslal rebríček platov slovenských hráčov, ktorí sú aktuálne na súpiskách tímov NHL pre sezónu 2023/2024. Ide o orientačnú tabuľku, pretože každý plat sa rozpočítava na odohrané dni, a tak ak niekto odohrá len 10 % či 50% sezóny dostane danú alikvótnu časť daného platu. Uvádzané čísla sú orientačné aj z dôvodu, že každý hráč má v zmluve podpísané i iné finančné plusy a mínusy, takže je potrebné vedieť, že stanovené zverejnené platy sú orientačné, no aj tak sú zaujímavé pre každého fanúšika, pretože približne vie na akej finančnej úrovni sa hráči NHL pohybujú.

Znamená to napríklad, že ak hráč odohrá celú sezónu tak mal by dostať približne tú sumu, ktorá je zverejnená.

Uvedené sumy sú dohodnuté pre základnú časť sezóny. Zápasy play-off sú bonusom pre každého hráča i čo sa týka platu. Špecifiká zápasov play-off má každý hráč dohodnuté v kontrakte, ale všeobecne je to tak, že sa dáva denný priemer čo sa počítal počas základnej časti.

Najlepšie zarábajúcim hráčom zo Slovenska je tak suverénne Erik Černák z Tampy Bay, druhým je Martin Feherváry z Washingtonu a tretím je Tomáš Tatár, ktorý iba nedávno prestúpil do Seattlu. Po tejto trojke, ktorá sa v NHL už pohybuje trochu dlhšie už nasledujú slovenské mladé pušky.

 

Zdroj: Peter Humeník, Vancouver, Canada; nhl.com