Dvanásty Litvínov nastúpil 28. 12. 2020 proti štvrtej Plzni. V bráne domácej Vervy bol opäť kežmarský brankár Denis Godla.

Hostia potvrdili rolu favorita a po celý zápas boli rýchlejší, kombinačne presnejší a aktívnejší. Prvý gól strelili v 9. minúte a domáci mohli byť radi, že po 20 minútach prehrávali iba o gól. Väčšinou sa totiž hralo v obrannom pásme domácich a náš brankár sa mal čo obracať, aby držal šance domácej Vervy nad vodou.

Koncovka bola pre domácich niekedy ešte väčším nepriateľom ako hra hostí. V druhej tretine hrali domáci výhodu štvorminútovej presilovky, ale v nej nedokáazali si vypracovať ani jednu vyloženú príležitosť, ba naopak mohli skôr v nej inkasovať. Pomer striel 13:21 po druhej tretine iba potvrdzoval o hernej prevahe hostí.

Na začiatku tretej tretiny mali výhodu presilovky hostia, ale paradoxne mohli v nej inkasovať. To by ale Helt musel využiť brejk a neujala sa ani Zygmuntova dorážka. Bolo vidieť, že domáci vsadili na jednu kartu, urobiť všetko čo sa dá, aby stav bol čím skôr vyrovnaný. Nevyužitá presilovka Litvínova ale opäť nakopla hostí, ktorí využili hneď svoj prvý atak na Godlovu bránu. Bolo to zásluhou Suchého, ktorého nechala v 49. minúte domáca obrana si nakorčuľovať až pred bránu a prestreliť Godlu. O minútu neskôr hrala Plzeň presilovku, v ktorej mohli ujsť domácim na tri góly. Početnú výhodu hostia nevyužili, ale nakoniec tretí gól strelili do prázdnej brány pri power-play domácich. Straka tretím gólom pečatil stav zápasu 0:3.

Na Denisa Godlu išlo 33 striel, z ktorých 31 chytil, čo je 93,93 %-tná úspešnosť.