Zásluhou bývalého hokejového agenta Petra Humeníka, ktorý žije v Kanade a má informácie i zo zákulisia NHL, sa k nám dostala zaujímavá informácia o hokejistovi zo Spišskej Belej Filipovi Mešárovi. Informácia sa týka jeho možnej výmeny do iného klubu NHL!

Hokejistu Filipa Mešára draftoval Montreal Canadiens v minulom roku z 26. miesta v prvom kole draftu. Po vstupnom kempe ho klub poslal do najvyššej kanadskej juniorskej súťaže Ontario Hockey League, do klubu Kitchener Rangers. Tam prišiel Filip Mešár, keď bol klub na poslednom mieste v tabuľke, no aj zásluhou nášho hokejistu sa nakoniec klub prebojoval do play-off z ôsmeho miesta. V prvom kole play-off ale hráči Kitcheneru urobili senzáciu, keď porazili lídra súťaže 4:0 na zápasy, v ktorej hrala i štvorka draftu Shane Wright. V druhom kole play-off už bol ich súper nad sily mužstva, prehrali 1:4 na zápasy a tak sa pre hráčov skončila sezóna. Filip Mešár odohral v základnej časti za Kitchener Rangers 52 zápasov, v ktorých získal 51 bodov za 19 gólov a 34 asistencií.

Peter Humeník našiel čerstvé informácie o Filipovi Mešárovi pod článkom "PIERRE-LUC DUBOIS HABS TRADE BALÍČEK: CHRISTIAN DVORAK, FILIP MESAR, FLORIDA 1ST? z dielne Habs novinky a povesti". Tam sa spomína možná výmena hráčov, v ktorej je aj Filip Mešár.

A čo je na tom všetkom pravdy? Hokejový center Pierre-Luc Dubois, ako najlepší hráč Winnipegu Jets, si hľadá nový klub, pretože o rok mu vyprší zmluva s Jets. Keďže je rodákom z Montrealu tak je pochopiteľné, že rád by si zahral práve v tíme Habs, ale čo za to?

Informácia, že Dubois má záujem hrať v Montreale nie je stará, ale až teraz sa prvýkrát spomínajú v zákulisí i konkrétne mená, ktoré by mali vyvážiť tohto 25-ročného centra. Ten by sa rád stal najlepšie plateným hráčom Canadiens. Jeho príchod má vyvážiť výmena za Dvoráka + Mešára + draft v prvom kole.

Pre nás, fanúšikov Filipa, je zaujímavý ale i ten fakt, že je príjemné čítať i názory fanúšikov Habs, ktoré sa objavili pod daným článkom, kde je naznačené čo si fanúšikovia myslia o tejto výmene a hlavne o tom, že Filip Mešár by mal opustiť Montreal. V drvivej väčšine názorov fanúšikov by nechceli aby Filip z klubu odišiel. Tu je niekoľko názorov pod článkom, ktorý písal o danej predpokladanej výmene.

„Dvorak a 1. kolo draftu ok, ale pridať Mešára v balíku? V žiadnom prípade!“ A aká bola odpoveď na tento názor od ďalšieho fanúšika? Určite zaujímavá: „Dohodnuté. Mešára určite nie. Veď môže mať okamžitú chémiu so Slafom, tak prečo ho máme dávať preč...?“

Ďalší názor: „Som za trejd, ale namiesto Mešára pustiť Gallaghera.“

A ďalší názor: „Určite si Mešára nechajme. Ešte sme ho nevideli v plnom potenciáli so svojim krajanom Slafkovským“.

Faktom ostáva, že Dubois sa už vyjadril, že by chcel hrať v nasledujúcej sezóne za Canadiens, pretože chce ísť do francúzskeho prostredia, ktoré je v NHL ako jediné iba v Montreali. Ďalším faktom sú trejdy, ktoré prichádzajú z rôznych klubov, a tak to nie je jediná ponuka, ktorá sa týka Filipa Mešára. Ďalšie chýry idú o tom, že by mohol zakotviť i vo Floride Panters.

Určite bude zaujímavé sledovať informácie okolo výmen hráčov medzi klubmi NHL. Veci sa menia veľmi rýchlo a na misky váh pri výmenách sa dáva všetko čo sa týka hráčov – od veku až po výšku platu. My by sme určite privítali, aby sme aspoň jednu sezónu videli ako by fungovala spolupráca Filip – Juraj v zápasoch NHL. Toto je pre fanúšikov veľmi veľké lákadlo. Čo vy na to?