Po jednozápasovej odmlke, počas ktorej prehral Litvínov s Třincom 1:2, sa kežmarský brankár Denis Godla opäť postavil 22. januára 2021 do brány severočeského mužstva. Bolo to na ľade posledného mužstva tabuľky, v Českých Budejoviciach, kde v jedinom vzájomnom zápase Litvínov prehral 3:4, a tak bolo čo domácim vracať.

Úvod zápasu sa hral opatrne, bez väčších gólových príležitostí, až do prvej presilovky. Tú hrali domáci, ale paradoxne mohli v nej inkasovať, keď hosťujúci Helt trafil z brejku žřďku domácejbránky. Až po nevyužitej presilovke sa zobudili i domáci strelci, ale Godla šance likvidoval. Na druhej strane mali šance na skŕovanie Jarůšek, Hübl i Zygmunt, ale stav 0:0 sa do konca tretiny nemenil.

Druhá tretina bola už iná. Hostia z Litvínova mali stálu hernú prevahu, no dlho ju nevedeli gólovo zúročiť, ale dočkali sa. V 27. minúte zásluhou Zdráhala, ktorý využil prečíslenie 2 na 1 v úvodný gól zápasu. Domáci veľa toho v druhej tretine neukázali, ale podarilo sa im vyrovnať, keď z modrej čiary domáci Slováček prestrelil všetko čo mu stalo v ceste. Vyrovnaný stav ale dlho nevydržal. Slováčka na druhej strane napodobnil Balinskis a strelou od modrej opäť posunul hosťujúcu Vervu do jednogólového vedenia, 1:2. Aj keď hostia mali viac z hry, domáci opäť vyrovnali. Tri minúty pred sirénou Novák tečoval strelu Přikryla od modrej a vyrovnal na 2:2. Vyrovnaný stav sa mohol ešte do konca tretiny zmeniť to by ale hostia museli premeniť aspoň jednu zo svojich gólových príležitostí. I preto skóre ostalo 2:2.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie hostia. Po samostatnej akcii po pravom krídle vsietil tretí gól Pospíšil a Litvínov viedol v 43. minúte 3:2. V rovnakej minúte začali presilovku domáci, ale nedokázali ju zužitkovať na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Naopak, v 45. minúte si zahrali prvú presilovku aj hostia, ktorú aj využili na strelenie štvrtého gólu. Pospíšil našiel krížnou prihrávkou nekrytého Hübla, ktorý strelou pod hornú žŕďku posunul Vervu do dvojgólového vedenia 4:2. V 48. Minúte mali domáci obrovskú šancu, ale strela Plášila skončila na žrďke Godlovej brány. Ďalšie šance domácich zlikvidoval kežmarský brankár. Najskôr Voženílkovu spred brány, potom strely Vydareného a Nováka, ktoré skončili na Denisovom betóne. Bol to obrovský tlak domácich, preto si tréner hostí Országh vzal oddychový čas, aby upokojil svoje mužstvo a vyviedol z rytmu domácich hráčov. V 53. minúte mali domáci hráči ďalšiu šancu hrať dve minúty o jedného hráča viac. Hostia ale aj toto oslabenie uhrali bez inkasovaného gólu. Domáci dve minúty pred koncom odvolali svojho brankára, a počas power-play strelili kontaktný gól 99 sekúnd pred koncom, keď strelu od modrej tečoval Forman do siete Godlu, 3:4. V záverečnej minúte mali tutovky na vyrovnanie Forman a Slováček, ale najskôr betón Godlu a potom žrď zachránila Litvínov od inkasovania gólu. Hostia tak boli veľmi radi keď počuli zvuk záverečnej sirény, pretože z juhu Čiech si odvážajú dôležité trojbodové víťazstvo 4:3.

Na Denisa Godlu išlo 33 striel, z ktorých 30 chytil, čo je 90,90 %-tná úspešnosť.

 

Foto: hcverva.cz