Rytieri z Kladna privítali vo svojich radoch svoju najnovšiu posilu v sezóne 2019/2020, slovenského reprezentačného brankára, Kežmarčana Denisa Godlu! Denis podpísal s mužstvom Jaromíra Jágra ročnú zmluvu.

„Príchodom Denisa sme chceli zvýšiť konkurenciu v našom bránkovisku,“ vysvetlil Godlov príchod kladniansky tréner David Čermák. „Bude záležať len na ňom, kedy sa bude cítiť pripravený. Nie je vylúčené, že by mohol odchytať už zápas v Zlíne, ktorý hrá Kladno v piatok, ale o tom sa ešte v priebehu týždne rozhodneme,“ doplnil Čermák. „S mužstvom stále ešte trénuje Alexander Salák,“ potvrdil Čermák.

Ďalší gólman Adam Brízgala bude k dispozícii ústeckému Slovanu. „Adam má vybavený striedavý štart do Ústí nad Labem,“ dodal Čermák.

Kežmarský rodák Denis Godla pôsobil posledné štyri sezóny vo Fínsku – z toho poslední tri roky vo fínskej najvyššej súťaži Liiga, kde bol jednotkou mužstva KalPa Kuopio. „Čakal som ponuky zo zahraničia. Neriešil sem, či to bude z Fínska, Švédska či Česka. Veľmi ma teší, že som sa dohodol s Kladnom. Dohovorili sme sa dosť rýchlo, behom dvoch dní,“ uviedol Godla.

 „Cítim sa fajn a môj zápasový štart je na dobrej ceste. Mám kondíciu i dostatočne natrénované. Ak tréneri povedia, aby som chytal už cez víkend, budem na to pripravený,“ doplnil Godla, ktorý s hokejom začínal v Kežmarku a má skúsenosti aj z KHL či slovenskej extraligy. Vo svojej zbierke má bronzovú medailu z majstrovstiev sveta do 20 rokov a fanúšikovia ho mohli vidieť i na seniorskom šampionáte 2019, na ktorom si za Slovensko pripísal dva štarty.

V Kladne, kde je hlavnou osobnosťou mužstva Jaromír Jágr, hrajú dvaja slovenskí hokejisti. Obranca Ladislav Romančík a útočník Martin Reway.

Denis, držíme ti palce!

 

Zdroj: rytiri kladno

Foto: Denis Godla na utorňajšom tréningu s Rytiermi (Foto: Lukáš Jůdl)