Kežmarský brankár Denis Godla, ktorý je v službách českého extraligistu z Litvínova odchytal svoj štvrtý celozápasový duel v sezóne 4. novembra 2022 v dobre známom prostredí. Bolo to na v Kladne, kde náš brankár pôsobil práve pred súčasným litvínovským pôsobiskom.

Zápas Kladna a Litvínova bol zápasom posledných dvoch mužstiev ligovej tabuľky. Tento ligový ročník v českej hokejovej extralige je ale veľmi vyrovnaný, preto nemôžeme konštatovať, že by hrali v súčasnosti najhoršie mužstvá ligy. Z posledných troch zápasov Kladno získalo 4 body a Litvínov dokonca osem, z toho pri posledných dvoch zápasoch, v ktorých Litvínov získal 5 bodov bol aj Denis Godla. Náš brankár je tak súčasťou dvíhania žltočiernych z úplného dna ligovej tabuľky!

Do zápasu vstúpili lepšie domáci. Boli nebezpečnejším mužstvom a mali aj presilovku, ale náš gólman potvrdil, že k svojmu dobrému výkonu potrebuje dôveru trénera a hlavne chytať čo najčastejšie. Práve jeho zásluhou sa gólovo nepresadili domáci strelci na čele s reprezentantom Českej republiky a dlhoročného hráča NHL Tomáša Plekanca, ktorému Godla zlikvidoval hneďf vde veľké šance. V druhej polovici prvej tretiny už hostia hru vyrovnali a začali si vytvárať aj gólové šance. Jednu z nich využil Havelka a Litvínov viedol v Kladne 1:0 a tento tesný náskok dotiahli hostia do konca tretiny.

V druhej tretine sa hral otvorený hokej, ale keďže brankári likvidovali jednu šancu za druhou, padol iba jeden gól. Na ten sa diváci načakali a opäť do domácej bránky. Ten strelil Kudrna 18 sekúnd pred koncom tretiny, a tak Litvínov po dvoch tretinách viedol 2:0.

 Tretia tretina už bola iba o dobýjaní litvínovskej brány. Obrana hostí i Denis Godla v bráne mali stále čo robiť, pretože domáci sa neustále tlačili do obranného pásma Litvínova. To, čo sa im nepodarilo počas takmer celého zápasu, to sa domácim hráčom podarilo v priebehu power-play. Dvakrát hrali v záverečných dvoch minutách bez brankára a dvakrát strelili gól. Zápas sa tak skončil 2:2 a išlo sa do predĺženia.

To sa hralo iba 37 sekúnd, keď domácim sa podarilo preľstiť obranu hostí a strelili tretí gól, ktorým vyhrali zápas 3:2. Hostia si tak odviezli z Kladna iba bod, aj keď mali na dosah všetky tri.