Náročný duel čakal mužstvo kežmarského brankára Denisa Godlu KalPa Kuopio v piatok 22. 2. 2019. Odohrali ho na pôde piateho mužstva tabuľky Lukko Rauma.

V bránke hostí bol opäť kežmarský gólman. Do vedenia išla KalPa. Už po 35 sekundách sa strelecky presadil Pikkarainen. Hostia v úvode zápasu zaskočili domácich a boli jasne lepším mužstvom. Je škoda, že hernú prevahu nevyužili na gólové odskočenie od domácich. Mali aj dostatok presilových hier, ale už žiadna strela v domácej sieti neskončila. Hostia za neplodnú prevahu pykali vyrovnávajúcim gólom, ktorý inkasovali minútu pred koncom tretiny v oslabení, keď zabudli pred Godlom osamoteného Sopanena.

Aj druhú tretinu začali lepšie hostia. Ruuttu posunul počas presilovky Kuopio opäť do jednogólového vedenia. Potom nasledovali presilovky domácich, ale Denis čaroval a podržal svoje mužstvo pri jednogólovým vedení.

Tretia tretina už ale patrila favoritovi duelu. Domáci zvýšenou rýchlosťou robili hosťom problémy pri rozohrávke a hráči Kuopia sa s tým nevedeli herne vyrovnať a ani nestačili domácim pri ich rýchlosti. Za 11 minút strelili domáci tri góly, keď spoločným menovateľom bol osamotený domáci hráč pred našim brankárom, ktorý nedal Denisovi žiadnu šancu na úspešný zákrok. Po štvrtom inkasovanom góle dostala KalPa ako darček výhodu presilovej hry 5 na 3, ktorá trvala minútu a pol, ale túto možnosť hostia na strelenie kontaktného gólu nevyužili. Kontaktný gól ale hostia nakoniec strelili. Pri hre bez brankára ho strelil opäť Alexander Ruuttu minútu a pol pred koncom tretiny. Vyrovnávajúci gól už ale KalPa nedala a tak prehrala 3:4.

Na Denisa Godlu išlo 28 striel, z ktorých 24 chytil, čo je vyše 85 percentuálna úspešnosť zákrokov.